Ana Sayfa Dünya 3 Ekim 2020

AZERBAYCAN GENELKURMAY BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI!

GÖREVDEN ALINDIĞI İDDİA EDİLİYOR Azerbaycan Genelkurmay Başkanı, hain Necmeddin Sadıkov’la ilgili konu şu : ▪️İlk olarak Sadıkov,…

GÖREVDEN ALINDIĞI İDDİA EDİLİYOR

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı, hain Necmeddin Sadıkov’la ilgili konu şu :
▪️İlk olarak Sadıkov, Azerbaycan Türkçesini neredeyse bilmeyen ve Rusça konuşan bir kişi.
▪️İddialara göre, geçtiğimiz aylarda Tovuz’daki çatışmalarda Şehit düşen, aralarında çok sevilen Tümgeneral Polat Haşimov’un da bulunduğu 7 üst rütbeli subayın koordinatlarını Ermenistan’a Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmeddin Sadıkov verdi. Polat Haşimov Şehit düşmese, hain Sadıkov’un yerine geçebilirmiş.
▪️Yine aynı şekilde 2016’da Karabağ’da meydana gelen çatışmalarda bir başka sevilen komutan Murov Kartalı olarak bilinen Yarbay Raguf Orujov’un Şehit edilmesinde de parmağı olduğu söyleniyor.
▪️Ortak tatbikatlar için gelen TSK mensuplarını sevinç gösterileriyle karşılayan Azerbaycanlı askerler, bu tavırlarından ötürü Sadıkov tarafından ağır mobbinge maruz bırakılmış. Ağır disiplin cezaları alanlardan başka maaşları kesilenler de olmuş.
▪️İddialara göre MİT’in katkısıyla görevden alındı. Türk istihbaratı bütün pisliklerini çıkardı ve Aliyevin önüne koydu! FETÖ Türkiye’ye ne yaptıysa, Bu Genel Kurmay Başkanı ve ekibi aynısını yaptı. Rus istihbaratına çalışmak, suçundan dolayı gözaltına alındı.
▪️ Yaklaşık bir ay önce de, bu it Sadikov, Türk danışmanlarla kavga etmişti. Hatta çok sert çıkışlarda bulunarak; “ordumuzu Türkiye’ye teslim ediyorsak eğer, gidip karılarımızı da Türkiye’ye verelim” diyerek içinde kin’i kusmuştu…
▪️ Peki kimdir bu Necmeddin Sadıkov? Derbent kökenlidir. Annesi dağ yahudisidir, adı Tamara. Genelkurmay Başkanı, bu güne kadar kendi akrabalarından asla söz etmemiştir.
Türk istihbaratı, son zamanlarda onu dikkatli bir şekilde izlemeye başlamıştı.
Azerbaycan Genelkurmay başkanı, Büyük Azerbaycan saldırısı başlamadan önce gizlice tutuklandı ve Ermenilere yanıltıcı bilgiler verdirildi. Bir hafta sonra Ermeniler tutuklandığını anlayınca, tutuklandığı Azerbaycan devletince açıklandı

Tema Tasarım |