ESENLERDE YAŞAMAKTA OLAN TİREBOLULU GİRDEF ESKİ BAŞKANI HASAN KAYA VE HAKKI KAYA DİKKAT DOLANDIRICI MI ?

TURKİSH FORUM’da Yayınlanan Habere göre siber vakalar arttığı yönünde birçok haberler yayınlanmaktaydı . TURKİSH FORUM’un Son Yayınladığı…

TURKİSH FORUM’da Yayınlanan Habere göre siber vakalar arttığı yönünde birçok haberler yayınlanmaktaydı . TURKİSH FORUM’un Son Yayınladığı Bildiriye Göre ;

 

 
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı RESIM-2.png

 

HAKKI kaya – GİRDEF GİRESUN DERNEKLER FEDERASYONU ESKİ BAŞKANI HASAN kaya

 

Son günlerde medyaya sıklıkla yansıyan ve çokca gündeme gelen onlarca kişiyi hukuka aykırı olarak ve birçok TCK maddesine göre suç işleyen baba oğul GİRDEF Giresun Dernekler Federasyonu Eski Başkanı GİRESUN TİREBOLU İlçesine bağlı Danışman Köyünden ( 58 ) HASAN KAYA ve Oğlu HAKKI KAYA (22) hakkında tarafından dolandırılan ve mağdur edilen onlarca vatandaş tarafından mail ve ihbarlar aldık.

BU ŞAHISLARA DİKKAT! SİZİ DE BAŞKALARI GİBİ DOLANDIRMASIN!

Onlarca kişiyi farklı  yöntemler ile sosyal medya üzerinden insanları mağdur eden şüpheli şahıslar için cumhuriyet başsavcılığı tarafından halen bir işlem başlatılmamış durumda. Şüpheli şahıslar için kovuşturma ve soruşturma çalışmaları için mağdur vatandaşlar ilgili makamların yapacağı soruşturmayı yakından takip ettiğini ilettiler. İhbar hattımıza gelen ve Aldığımız onlarca vatandaştan gelen mesajlara göre şahısların İstanbul Esenyurttaki adreslerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşları Baba Oğul ve diğer çete üyelerince dolandırdıkları bilgisi iddia edildi. Haber editörlerimiz ve gazete istihbarat şefimiz konu ile yakından ilgilenmekte ve şahıslara ilişkin ihlal ettikleri TCK maddelerine göre işledikleri suçlar ve işlenen suçlar ilgili delil ve kanıtları sunacağını iletti.

SİBER VAKALAR ARTTI !

Pandemi süreci ile artan siber vakalara ilişkin her geçen gün yeni yeni haberler gündemde yer almakta . Fakat bu sefer BABA – OĞUL İşbirliği ile kurulan bu siber dolandırıcılık organizasyonu pes dedirtti. Çaldıkları hesapları sosyal medya üzerinden satışa sunan vatandaşlar ile ilgili birçok basın ve yayın kurumuna yüzlerce ihbar gittiği bilgisini aldık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK: TURKİSH FORUM ‘DAN ALINMIŞTIR SİTEMİZ İLE BİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR
Tema Tasarım |