Ana Sayfa Gündem 29 Mayıs 2020

Günün heyecan dolu özetleri: “Gençler Boğaz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı selamladı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “29 Mayıs İstanbul Boğazı Fetih Saygı Geçişi Etkinliği” dolayısıyla İstanbul Boğazı’nda Türk bayraklarıyla kendisini selamlayan teknelere el sallayarak karşılık verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen “29 Mayıs İstanbul Boğazı “Fetih Saygı Etkinliği” İstanbul Boğazı’nda yapıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikte muhteşem bir görsel show gerçekleşti. Boğaz geçişi sırasında birçok yelken ve teknelerin Huber Köşkü karşısından geçişi sırasında yelkenleri kullanan gençler tarafından Cumhurbaşkanı selamlandığı ve heyecanın tavan yaptığı görüldü. Yelkenciler arasında bulunan yelken hocası Ulaş Erkin heyecanı bir başkaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nün sahil kısmındaki avlusundan saat 11.25’te, sirenler eşliğinde Boğaz’dan geçen ve Türk bayrakları ile Fatih Sultan Mehmet fotoğrafları taşıyan 30 yelkenli ve 30 sporcunun bulunduğu teknelere el sallayarak karşılık verdi.

Teknelerin ardından Türk bayrakları ve Erdoğan fotoğrafları taşıyan balıkçı tekneleri ile Sahil Güvenlik botları ve deniz polisi de selamlamada yer aldı.


Hülya ÖZKOYUNCU

İlginizi çekebilir

Sergen Yalçın:

Sergen Yalçın:

Tema Tasarım |