Ana Sayfa Gündem 1 Temmuz 2020

Türkiye’den Almanya’ya “Güvenli Turizm” ziyareti

Türkiye’nin yeni turizm sezonunda uygulamaya başladığı “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” Almanya’da anlatılacak. Türkiye’nin Covid-19 salgını nedeniyle yeni turizm…

Türkiye’nin yeni turizm sezonunda uygulamaya başladığı “Güvenli Turizm Sertifikasyonu” Almanya’da anlatılacak.
Türkiye’nin Covid-19 salgını nedeniyle yeni turizm sezonunda uygulamaya başladığı Güvenli Turizm Sertifikasyonu, Almanya’da da anlatılacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen ülkelerle başlattığı diplomasi trafiğinin yeni durağı bu kez Almanya olacak. Bakan Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte 2 Temmuz’da Almanya’yı ziyaret edecek. Bakanlara Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe ve bakanlıkların üst düzey bürokratları da eşlik edecek. Heyetin günübirlik gerçekleştireceği ziyarette Almanya Federal Ekonomik İşler ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve Alman Hükümeti’nin turizmden sorumlu yetkili ismi Thomas Bareiss ile görüşülecek. Türkiye’nin yerli ve yabancı ziyaretçilere sunduğu güvenli tatil hizmetinin anlatılacağı görüşmelerde, Almanya hükümet yetkililerine uygulamaya konulan sertifikasyon programı ile Türkiye’nin sağlık altyapısı anlatılacak.
İki bakan, Türkiye’de havalimanlarından konaklama ve yeme içme tesislerine kadar ziyaretçilerin karşılaşacakları tüm süreçleri, turizm bölgelerindeki vaka sayıları ve uygulamaya konulan sağlık sigorta sistemi ile birlikte Alman mevkidaşlarına tüm detaylarıyla aktaracak. Sağlık Bakanlığının Türkiye’de uygulanan tedavi süreçleriyle ilgili bilgiler de vereceği ziyaret ile Almanya’nın Türkiye’ye seyahat uyarısını bir an evvel kaldırması hedefleniyor.

Tema Tasarım |