Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : “BU SİSTEM BÖYLE GİTMEZ”

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz yaptığı basın açıklamasında önemli konulara değindi. TBMM’deki siyasi partilerin grup toplantılarının…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz yaptığı basın açıklamasında önemli konulara değindi. TBMM’deki siyasi partilerin grup toplantılarının laf yarışı, gündem çarpıtma ve tiyatroya dönüştüğüne dikkati çekerek, ”bu şekilde Türkiye’nin idare edilemeyeceğini halkın ve ülkenin sorunlarına çözüm önerilerinin getirilmesi gerektiğini, YENİLİK PARTİSİ olarak bu çarpık sistemin A’ dan Z’ ye karşısında olduklarını ve yeni bir sistem önerdiklerini” kaydetti.
Yılmaz yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti ; 

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz; Türkiye’nin sistemin bir parçası olanlar bu düzenin devam etmesini istiyor. Dünyayı şu an ülkemizin başında olanlardan daha iyi biliyorum, dünyaya entegre bir insanım, bizim toplumumuza yenilik gerekiyor. Türkiye’nin iktidar ve muhalefet sorunu var biz onlar gibi değiliz, Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunacağız.” ifadelerini kullandı.

Yenilik Partisi’nin ekonomik programının milli ve güçlü bir program olduğunu , üretimden yana olduğunu , ilaçta , araçta , gıda/tohum ve enerjide milli üretimi ve istihdamı  esas alan yepyeni bir program olduğunu tarım ve hayvancılık ile ilgili   bir planlama ve ayrıca yeni bir model önerdiklerini ifade etti.

Türkiye’de en büyük sorunun açlık ve yoksulluk olduğunun bu nedenle gıda bankasının kurulmasını vurgulayan Yılmaz , yoksul insanların partili hale gelen belediye başkanlıklarından yardım dilenmelerine karşı olduklarını ihtiyaç sahiplerinin Türkiye’de fakir herkesin yararlanabileceği gıda bankasının kurulmasını önerdi. 

“BU SİSTEM BÖYLE GİTMEZ”

Türkiye’de bir rant düzeni olduğunu ifade eden Yılmaz, “Böyle gidemez. Bu sistemin; ekonomisiyle, işe yaramaz eğitimiyle, sağlığıyla yeniden bir düzenlemeye tabi tutulması şart. Bunu hükümet yapmaz, çünkü getiren o. Ama diğer taraftan muhalefete de baktığınız zaman dış destekli kukla bir muhalefet var.Dışarıdan ne geliyorsa onları uygulayan bir muhalefet var” diye konuştu

Bu yolda kararlı olduklarını söyleyen Öztürk Yılmaz,  Yenilik Partisi’nin yeni bir hikaye yazacağını da sözlerine ekleyerek, emin adımlarla ilerliyor. Partisinin oluşum sürecinden bu yana ve bundan sonrası için de, bir ittifak arayışında olmadıklarını ayrıca vurguladı.

Toplum şunu değerlendirmek zorunda bu eski sistem bitmek zorunda, açıklamasında bulunan Yılmaz, Türkiye’nin bu eski sistemle yönetilmesi ve sorunlarına çözüm bulması mümkün değil’’ görüşünü ortaya koydu.

Tema Tasarım |