Ana Sayfa Gündem 27 Kasım 2020

Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanı Ayşe ÜNLÜ Resmen Görevine Başladı

Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanı olan , Koruma Uygulama ve Denetleme (KUDEB) Uzmanı Yüksek Mimar Ayşe ÜNLÜ…

Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanı olan , Koruma Uygulama ve Denetleme (KUDEB) Uzmanı Yüksek Mimar Ayşe ÜNLÜ Yenilik Partisi İstanbul İl başkanı olarak resmen göreve başladı .

Yenilik Partisi genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü Kemal Abdullaoğlu yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti ; 

“Evet Tüm Türkiye ‘ye buradan  Yenilik Partisi genel başkan yardımcısı ve parti sözcüsü olarak merhaba diyorum . Türk siyasi hayatında yepyeni bir dönem açılıyor . Bunun ilk göstergesi olarak Yenilik Partisi İstanbul İl Başkanlığını kurmuş bulunuyoruz. Resmi makamlara yapmış olduğumuz müracaatlar  sonucu Sayın Ayşe ÜNLÜ İstanbul İl başkanı olarak resmen göreve başlamış bulunmaktadır. Bunun birkaç anlamı var , en önemli anlamı Yenilik Partisi’nin kadınlara verdiği önemi ve Kadınların Türk siyasetindeki gelecekteki önümüzdeki süreçte kadının değeri ve önemini siyasetteki etkinliğini başkanımızın nezdinde tüm Türkiye görecek . İl başkanımız Sayın Ayşe ÜNLÜ’yü tebrik ediyoruz , hayırlı uğurlu olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Yönetimde kadın – erkek eşitliğini, bir devrim niteliğinde esas alan Yenilik Partisi 16.11.2020 tarihli Egemenlik Meclisi Toplantısında alınan kararla, Yenilik Partisi İstabul İl Başkanlığına, Koruma Uygulama ve Denetleme (KUDEB) Uzmanı  Yüksek Mimar Ayşe ÜNLÜ atanmıştı.

%50 kadın kotası ile Partinin her biriminde kadınlara öncelik verilmesi ve 3 büyükşehirden birisi olan İstanbul’a il başkanı olarak bir kadın yönetici atanması dikkatlerden kaçmadı.

Ayşe Ünlü Kimdir? 

Yüksek mimar Ayşe Demir Ünlü, ” Kadın Girişimcisi” yarışmasında 5 bin 600 girişimci kadın aday arasından gelecek vaad eden ilk beş kadından birisi oldu ve “Bireysel Koçluk” ödülü aldı.

“Goldman Sachs ve Hüsnü Özyeğin Üniversitesi Dünya da 10.000 Women girişimci kadın 5.dönem mezunu.”

“Khas Üniversitesi Kültür Varlıklarını Koruma- Yüksek Lisansı bitirdi. Tez konusu: 6360 Sayılı Büyükşehir Kanunu Kapsamında İstanbul’un Kırsal Alanlarının Korunmasında Tarım ve Mera Alanlarının Önemi Ve İncelenmesi 2020″

İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Sarı Platform Kurucu üyesi ve Kent Konseyi sağlıktan sorumlu yönetim kurulu üyesidir. Kadın derneğinde 15 yıldır devam eden çalışmaları vardır.

Engelliler spor federasyonu sosyal işler başkanlığı, Görme engelliler federasyon başkanlığı yapmış tam donanımlı bir yönetici.

Tema Tasarım |