Ana Sayfa Kuzey Kıbrıs 20 Mayıs 2020

BAŞBAKAN TATAR. GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ.

BAŞBAKAN TATAR ÇEŞİTLİ DALLARDA İSİM YAPMIŞ KIBRISLI TÜRK GENÇLERİ İLE VİDEO KONFERANSLA GÖRÜŞTÜ

Başbakan Ersin Tatar, 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, başarılı çalışmalarda bulunmuş gençlerle telekonferans görüşme gerçekleştirdi.

Başbakan Tatar  ile telekonferans görüşmesine  Ses Sanatcısı Buray, Londra Gençlik Platformu Başkanı Nafia Horozoğlu, Futbolcu Kenan Özer, Yüksek Atlama Atleti Buse Savaşkan, Vücut Geliştirme ve Fitnes Eğitmeni Sami Hamidi ,  Milli Yüzücü  Doğukan Ulaç ,  Milli Atlet Yiğitcan Hekimoğlu, Vücut Geliştirme ve Fitness sporcusu Kemal Özekmekci, Engelli Basketbol Sporcusu    Ömer Bulduk ve KKTC’nin ilk youtuberi olan Barış Kfc eatbox katıldı.

Görüşmenin başında gençlere seslenerek bayramlarını kutlayan  Başbakan Tatar, Ada dışında, kendi alanlarındaki başarılarıyla zirveye çıkan gençlerin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Gençlerin görüşlerini almanın önemine vurgu yapan Başbakan, geleceğe, çok daha sağlıklı ve müreffeh bir KKTC bırakmak istediklerini söyledi.

Başbakan Tatar, “ Güney Kıbrıs ile bir sorunumuz yok. Kimseyle bir sorunumuz yok. Biz bu Ada’da Kıbrıs Türk Halkı olarak kendi kendimizi yönetmek istiyoruz. Barış içinde güven içinde sağlık içinde bir yaşam istiyoruz” dedi.

 

Tema Tasarım |