Ana Sayfa Türkiye 8 Eylül 2020

Türkiye’nin en pahalı şehri olduk!

*Vatandaş özel hastanelere 5 yıldızlı otellerden daha çok para ödüyor. Türkiye’nin en pahalı şehri olduk

*İdareciler kendi getirdikleri yasaklara önce kendileri uymalı

*Gelecek Partisi’ne en çok Ak Parti’den geliyorlar

*Belediyeler emlakçılık, müteahhitlik, arsacılık yapıyor

Gelecek Partisi Gaziantep İl Başkanı Bekir Öztekin, pandemi ve ekonomik sıkıntılardan dolayı vatandaşın sıkıntılı günlerden geçtiğini söyledi. İşçi ve memurun maaşının yüzde 50 düştüğünü belirten Öztekin, “ Memleket iyi idare edilmiyor, iyi yönetilmiyor.  İdareciler bu memlekete yasaklar getiriyorlar, ama getirdikleri yasaklara ilk önce kendileri uymuyorlar. Bu memleket gastronomi şehri diyoruz, bu memlekette lokantaya gidip te yemek yiyecek, baklavacıya gidip te baklava yiyecek yüzde kaç insan var? Ankara’ya, İstanbul’a giden baklavalar Ankara’ya İstanbul’a otoban olur. Gaziantep kira olarak da, daire olarak da, arsa ve yemek sektörü, gastronomi olarak da Türkiye’nin en pahalı şehridir” dedi.

DAVUTOĞLU İL KONGRESİNE GELECEK

Gelecek Partisi İl Başkanı Bekir Öztekin, teşkilatlanma çalışmaları ve kent gündemiyle ilgili Gazetemize açıklamalarda bulundu. Öztekin, Gaziantep’te 50 kişilik il yönetimi, 5 kişilik etik ve 5 kişilik disiplin kurulu listesini tamamladıklarını söyleyen Öztekin, ”Yetki belgemizi aldık. 5 tane ilçemizi atadık. Şahinbey’de Yaşar Yapar, Şehitkamil’de Hüseyin Özcan, Nizip’te Mehmet Danaoğlu, Araban’da İsak Türk, Nurdağı’nda Mustafa Deveci. Kalan 4 ilçemizi en yakın zamanda atayacağız. 12 Eylül’de Araban, 13 Eylül’de Şahinbey ve Şehitkamil kongresi var. Ekimin başında da il kongremiz yapılacak. İl kongremize Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’da katılacak. Bütün gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah iktidara talip olan bir parti olarak, mevcut iktidara alternatif ciddi bir parti olarak yolumuza devam edecek ve gelecek neslimizin geleceğini teminat altında tutmak için bütün gücümüzle çalışıp bu toplumun geleceğini inşallah aydınlık günlere götüreceğiz” dedi.

EN ÇOK İKİ PARTİDEN GELİYORLAR

Gelecek Partisi’ne Ak Partiden, MHP’den İyi Parti’den, Saadet Partisi’nden hatta CHP’den gelenler olduğunu belirten Öztekin şunları söyledi: ”Bütün partilerden bizim partimize teveccüh var, tüm partilerden gelen var. Ağırlık Ak parti ve MHP. Buna İyi partiyi de dahil edebiliriz. Malum yıpranmış bir iktidar partisi ondan dolayı insanlar yavaş yavaş Ak Parti’den kaçmaya başladılar. Millet ekonomik sıkıntı, hukuki sıkıntı, sosyal sıkıntıyı hissediyor. İşçinin, memurun şu anda maaşı yüzde 50’ye düştü, alım gücü yüzde 50’ye düştü. Dolar, Euro, altın fırladı. Yastık altındaki dolarınızı, altınınızı bozdurun diyorlardı vatandaş bozdurdu ama vatandaşın zararını kim karşılayacak? Daha hala memleketi toz pembe gösterenler şöyle memleketi tebdili kıyafet bir gezseler de, şehrin bir içini görseler, bir içini dolaşsalar herhalde bu toz pembeyi, gri bir renk görecekler.”

YASAKLARI ZİRVEYE ÇIKARDIK

Yapılan iyi şeylere iyi, yanlış şeylere de yanlış diyeceklerini dile getiren Öztekin, ”Maalesef iktidar partisi 3 Y ile yola çıktı. Ama yoksulluk had safhada. İnsanlar bin liraya talim etmeye başladı. Emeklilere iki bayramda bin lira veriyoruz diyorlar, halbuki emeklinin maaşı yüzde 50’ye düştü. Yoksulluk diz boyu, yolsuzluğu söylemeye gerek yok, Allah ıslah etsin. Yasaklar zirveye çıktı. Biz yasakları kaldırmak için gelmiştik ama maalesef yasaklarımızı kaldıracağımıza biz yasakları zirveye çıkardık. İnşallah vatandaş bunu görüyor, bunun hakemi vatandaş, halkımız, seçmen olacak. Vatandaş memnunsa zaten diyecek bir şey yoktur, ama bundan memleketin vatan evladının ızdırabı varsa dönecek gereğini yapacaktır. Bize düşen şey doğruyu, hakkı söylemek, yapılan iyi şeylere iyi,  yapılan yanlış şeylere yanlıştır demek” diye konuştu.

ZENGİN DÜĞÜNLERİNDE ŞAHİTLİK EDİYORLAR

‘Algı operasyonuyla memleket idare ediliyor’ diyen Öztekin şöyle konuştu: ”Bu memlekette pandemi süreci de dahil birçok şeyin doğru gitmediğini, bunların doğru söylenmediğini, doğru konuşulmadığını biliyoruz. Hastanelerde yer bulunmuyor, özel hastaneler vatandaştan para alıyor, ama piyasada çıkıp millete doğru rakamlar bile söylenmiyor. Algı operasyonuyla memleket idare ediliyor. Bu algı operasyonu, zannediyorum ki çokta sürmez vatandaş artık bunu görüyor yanıltıldığını, aldatıldığını vatandaşta görüyor. İdareciler bu memlekette yasaklar getiriyor ama getirdikleri yasaklara ilk önce kendileri uymuyorlar. Memlekette maalesef düğünler yasak ediliyor ama memleketin en üst kademesinden aşağıya doğru idarecileri o yasakları delerek varlıklı insanların, zengin insanların düğünlerinde şahitlik yapıyorlar. Vatandaş bunları da görüyor. Herhalde bunlara bir gün dur diyecek, ne yapıyorsunuz diyecek birileri mutlaka çıkar diyoruz. Bizde bunlara dur demek için yola çıktık.”

FAKİRE GELİNCE YASAK

Gelecek Partisi’nin ilk seçimde iktidara geleceğini ve tüm sorunları çözeceğini söyleyen Öztekin, “İsrafsız, lükssüz yaşantıya önce siz öncülük yapacaksınız, çıkardığınız yasaklara önce siz uyacaksınız, ondan sonra millete buyurun diyeceksiniz. Bunu yapmadığınız takdirde vatandaş bunu görecektir. Fakirlere yasak var, zenginlere yasak yok. Efendim gayri partiden olanlara yasak var partiden olanlara yasak yok. Böyle bir devlet idaresi, böyle bir hükümet anlayışı asla olmaz. Temenni ediyoruz ki inşallah akıllarını başlarına toplarlar. 2001’de yapılan yanlışlardan dolayı bu iktidar iktidara geldi. Ben ümit ediyorum bugünde yapılan yanlışlardan dolayı Gelecek Partisi olarak biz bu milletin problemlerini çözmek için iktidara geleceğiz. Çözeriz de Allah’ın izniyle. Halka ne söylediysek onu yerine getireceğiz. Halkımıza yasakları getirmeyeceğiz. Gaziantep’te hedefimiz birinci parti olmak. Nasıl 2001 yanlışlardan dolayı Ak parti geldiyse cumhur ittifakının yanlış ve günahlarından dolayı Ak partinin geldiği gibi memleketin problemlerini çözmeye geleceğiz. ” dedi.

VATANDAŞ ÖZEL HASTANELERE 5 YILDIZLI OTELLERDEN DAHA FAZLA PARA ÖDÜYOR

Gaziantep’in pandemide çok kötü gittiğini, konulan yasalara önce idarecilerin kendilerinin uyması gerektiğini ifade eden Öztekin şöyle konuştu:”İyi olunca sahipleniyorlar, kötü olunca birilerinin üzerine atıyorlar, hiç sesleri çıkmıyor. Böyle bir idare Türkiye tarihinde görülmemiştir. Memleket iyi idare edilmiyor, memleket iyi yönetilmiyor. Önce koydukları yasaklara kendileri uymaları lazım kendileri uymuyorlarsa memleket iyi yönetilmiyor demektir. Benim oturduğum yerde, Kilis yolunda, düğünler yapılıyor hani 1 saatti? 2 saat, 3 saat düğünler yapılıyor halaylar çekiliyor, silahlar sıkılıyor hani yasaktı? Ben anlamıyorum fabrikada işçiler çalışıyor, futbola seyirci ile başlayacaklar, düğünler yapılıyor, millet sokaklarda, ondan sonra nasıl buna engel olunacak? Hastaneler dolu, hasta almıyorlar, şu kadar yoğun bakımda yerimiz var deniyor, bizimle dalga geçiyorlar, aklımızla alay ediyorlar. Hastalarımız gidiyor hastaneye yer yok deniyor, özelde de, devlette de yer yok. Ama ne oldu bir maske meselesi bile idare edilemedi. Özelde para ödemeyecek denildi şimdi 5 yıldızlı otellerden daha fazla para ödüyor vatandaş. Pandemide böyle idare ediliyor.”

BELEDİYELER EMLAKÇILIK YAPIYOR

Öztekin, belediyelerin emlakçılık, müteahhitlik, arsacılık yaptığını öne sürerek, ”Altın 500 liraya dayandı, millet çocuğunu nasıl evlendirecek? 200 bin liralık evler 300 bin lira oldu. Belediyeler emlakçılık yapıyor, belediyeler müteahhitlik yapıyor, belediyeler her türlü işletmecilik yapıyorlar. Vatandaşın lokantasını kapat belediye lokanta çalıştırsın. Müteahhitte zorluk çıkar belediye ev yapsın. Yüzde 40 kanunla alma hakkın var, ancak yüzde 20 hibe etmeden vatandaşın parselasyonunu yapmam diyeceksin,  arsacılık yapacaksın ondan sonra adaletten bahsedeceksin, var mı böyle bir adalet? Yüzde 40 yetmeyecekse çıkarın kanunu yüzde 50 alın. Bu işin inisiyatifini belediye başkanlarına bırakmayın. Niye vatandaşı belediye başkanının iki dudağı arasına koyuyorsun, yüzde 20 hibe etmeden parselasyonu yapmam dedirtiyorsun. Böyle adalet olur mu?” diye konuştu.

GAZİANTEP TÜRKİYE’NİN EN PAHALI ŞEHRİ

Gaziantep’in Türkiye’nin en pahalı şehri olduğunu iddia eden Öztekin, “Karataş’a kongre merkezi yapıyorsun, nikah merkezi olarak bir saatlik nikaha 10 bin lira para istiyorsun. İki ay önce 4 bin liraydı şu anda 10 bin lira. Neye göre zam yaptınız? Bu memleket gastronomi şehri diyoruz, bu memlekette lokantaya gidip te yemek yiyecek, baklavacıya gidip te baklava yiyecek yüzde kaç insan var? Ankara’ya, İstanbul’a giden baklavalar Ankara’ya İstanbul’a otoban olur. Vatandaş yiyemesin, ama yerinizi sağlamlaştırmak için gönderin. Gaziantep çok pahalı.  Gaziantep Türkiye’nin kira olarak ta, daire olarak ta, arsa, yemek sektörü, gastronomi olarak da Türkiye’nin en pahalı şehridir. Elbisede öyle. Ankara’da buranın yarı fiyatına. Çıkıp piyasaya bakıyorlar mı, böyle bir dertleri yok ki, tuzları kuru. Ne oldu bir gecede arabaya zam geldi. Benzin 7 lira oldu, nasıl alacak? Dün 15 tane maaşına çeyrek alabilen adam bugün 6 tane çeyrek alabiliyor. Aynı zamanda korku imparatorluğu var. Falan partiye gidersin çocuğunu işten atarım, falan partiye gidersen maliyeci gönderirim bu anlayış dünyanın neresinde var?” şeklinde konuştu.

Tema Tasarım |