LONDON WEATHER
Ana Sayfa ENERJİ 17 December 2021

Akaryakıt Sektörü 2022 ‘deOTOMASYON da yeni dönem

PETRONET Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Gemici 2022 yılı Akaryakıt Otomasyon Sistemlerindeki değişiklik ile ilgili şu ifadelere yer…

Akaryakıt Sektörü 2022 ‘deOTOMASYON da yeni dönem

2021-12-17 Güncelleme: April 24, 2022 20:44

PETRONET Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Gemici

2022 yılı Akaryakıt Otomasyon Sistemlerindeki değişiklik ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

Akaryakıt bayileri yeni yıl itibarıyla sadece EPDK’nın yetkilendirdiği otomasyon firmalarıyla çalışabilecek.

Bu kararla otomasyon firmalarının yeterli sayıda personelle en kaliteli şekilde hizmet vermesi amaçlanırken, yetki belgesi bulunmayan ve ehil olmayan otomasyon firmalarının piyasayı olumsuz etkileyecek faaliyetlerde bulunmaları engellenecek. Ayrıca mevzuata aykırı faaliyette bulunan otomasyon firmalarına bu tarihten sonra idari para cezası uygulanabilecek.

Piyasada otomasyon sistemlerinin kurulması, bakım ve onarımı için EPDK’dan yetki almak üzere başvuruda bulunacak şirketlerde faaliyetlerin sürekliliğini sağlayacak sayıda personel istihdamı, gerekli sayıda yetkili servis ağı, faaliyete ilişkin kalite belgeleri, mali yeterliliği sağlayacak sermaye, nakit ve cari oranlara sahip olma şartı aranırken, yetkili servislere de yapılacak işin niteliğine göre gerekli koşullara sahip olma zorunluluğu getirildi.

PETRONET ,EPDK lisanslı Otomasyon Firması olarak, Dağıtıcı lisansı Bayiliklerimiz başta olmak üzere 2022 yılında,  Enerji Sektöründe Akaryakıt-LPG-LNG Bayilik Sistemlerin de , LUKOİL AKARYAKIT Firması ve istasyonlarında da Otomosyon yenileme çalışmalarımızı uyumlu bir şekilde devam ettireceğiz.

2022 yılında , Enerji Sektöründeki Otomasyon İletişim paydaşlarımızla başarılı çalışmaların altına imza atmak istiyoruz. Dedi

 

 

 

 

 

 

Tema Tasarım |