Ana Sayfa Gündem 7 Mart 2021

92 Yaşındaki Komşusunu Tecavüz Edip Öldüren 23 Yaşındaki Sapık Tutuklandı

Aydın’da tek başına yaşan 92 yaşındaki Hanım Pınarlı adlı yaşlı kadının cesedini komşuları buldu. Emniyet güçleri önce hırsızlık olasılığı üzerinde dururken ekipler tarafından yapılan inceleme sonucunda 23 yaşında sapık komşusu tarafından tecavüze uğradığı ve boğularak yaşamına son verildiği ortaya çıktı. Yakalanan sanık tutuklandı.

Aydın’da tek başına yaşayan 92 yaşında olan Hanım Pınarlı’nın evinin kapısını geçen akşam saat 22.00 sularında açık halde gören komşuları, içeriye girdiklerinde eşyaların dağınık olduğunu fark etti.

Odaları dolaştıklarında da yaşlı kadını yerde cansız halde buldu.

İhbarla olay yerine giden 112 ile polis ekipleri, Pınarlı’nın boğularak yaşamına son verildiğini tespit etti.

Yapılan arama sonucunda da evdeki ziynet eşyalarının çalındığı fark edildi.

Güvenlik kamerası kayıtları ve mobese görüntülerini kontrol eden emniyet güçleri, zanlının hırsızlıktan pek çok kez sabıka kaydı olan A.Ç. (23) olduğunu tespit etti.

Zanlı, Nazilli ilçesinde bulunan bir otelde yakalandı. Emniyet güçlerinin edindiği son bilgi ise kan dondurdu.

Yakalanan zanlı A.Ç.’nin (23),yaşlı kadına tecavüz ettiği tespit edildi. İç çamaşırında Pınarlı’ya ait olduğu değerlendirilen kan lekeleri tespit edilen A.Ç.’nin aynı mahallede ikamet ettiği ve yaşlı kadın ile komşu olduğu ortaya çıktı. Sapık A.Ç. verdiği ilk ifadesinde, “Eve girdiğimde kendisini tutup itekledim. Yere düşünce de kaçıp gittim” diye konuşarak, alkol aldığı için evde olanları hatırlamadığını iddia etti. A.Ç., adliyeye gönderildi.

Yakalanan A.Ç., karakoldaki işlemlerinin akabinde, ‘kasten adam öldürmek’ suçundan tutuklanmasına karar verildi

Tema Tasarım |