Ana Sayfa Gündem 6 Nisan 2021

Adalet Bakanı Gül’den bildiri tepkisi

Türkiye Adalet Akademisi’nde konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Montrö Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayımlayan emekli amirallere tepki gösterdi: Ülkemiz ve demokrasimiz adına üzücü. Kimse demokrasiyi geri götüremez. Vesayetçiler karşısında güçlü siyaset var. Millet iradesini tahrip etmeye çalışan güruha hukuk gerekli cevabı verecektir.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara’da Adalet Akademisinde düzenlenen, ‘Adli Yargı ve İdari Yargı Hazırlık Eğitimleri’ açılış töreninde konuştu. Gül, şunları söyledi:

– Vesayet nostaljisi içinde olanların ve milletin temsilcilerine parmak sallama hadsizliğini gösterenlerin karşısında güçlü demokratik bir siyaset bulunmaktadır. Millet tarafından, millet için yeni ve sivil bir anayasa yoluna çıkan demokrasimiz hepimizin ortak kazanımıdır.

– Millet iradesini verdikten sonra, bu iradenin karşısında olanlara asla müsaade etmeyecektir. Bu karanlık zihniyetle mücadeleyi sürdüreceğiz. Millet iradesini tahrip etmeye yeltenen, bu değerlere kasteden bu zihniyete, güruha hukuk çerçevesinde gerekli cevaplar verilecektir. Siyaset de, demokrasiyi, hukuk, anayasayı bu anlamda korumak için en büyük hassasiyet içinde olmalıdır, olacaktır. Böyle inanmaktayız.

– Millet iradesini verir, sandık geldiğinde demokrasi anlamında tercihini ortaya koyar. Onun ötesindeki anlayışlarla nasıl şimdiye kadar mücadele edildiyse, milletimizin iradesinin üstünde hiçbir güç tanımadık, millet iradesine karşı ne şekilde olursa olsun o iradeyi değersizleştirmeye yönelik her türlü çabanın karşısında dimdik ayakta olacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz.

Tema Tasarım |