LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 17 October 2021

Sahte Cumhurbaşkanı Hakkında Yeni Detaylar…

Bir süredir Türkiye’de kendisini Doğu Türkistan’ın cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abduvali Buğrahan Osman hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Sahte Cumhurbaşkanı Hakkında Yeni Detaylar…

2021-10-17 Güncelleme: October 17, 2021 19:17

Türkiye’de bir süredir, kendisini Doğu Türkistan’ın Cumhurbaşkanı diye tanıtarak siyasi partileri ve STK’ları ziyaret ederek resimler çekilen , Abdulvali Buğrahan Osman isimli kişinin gerçekte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olmadığı ortaya çıktı.

Kendini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman isimli kişinin gerçekte Uygur kökenli ve adının Aji Abuduwali vali olduğu, Osman Turan ve Abduvali Buğrahan Osman isimlerini kullanarak insanları dolandırdığı belirtildi.

Doğu Türkistan Bülteni isimli haber sitesinde yer alan bir haberde, Aji Abuduwali’nin kendini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtarak , Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı sıfatıyla siyasi partilere ve STK’lara ziyaretler düzenleyerek siyasi parti yöneticileri ile çekildiği resimleri, itirbar edinmek için reklam amaçlı kullandığı belirtildi.

Aji Abuduwali’in Uygur Türkleri’ni DAEŞ üyesi diyerek ihbar ettiği, insanları kandırarak senetle insanların parasını aldığını, borçlarından ve alacaklılarından kurtulmak için, sahte mezar yaptırıp kendisini ölü ilan edip, bir süre sonra farklı isimlerle oraya çıktığı ifade edildi.

Tema Tasarım |