LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 3 December 2021

Daha ucuz diye akşam yemeğine İstanbul’a geldiler

Tüm dünyada Salt-Bea (tuzlama) hareketiyle büyük ün kazanan işletmeci Nusret Gökçe, Londra’da açtığı restoranındaki fiyatlarıyla uzun süre gündemden düşmemişti… İngiliz bir çift, Nusret’te daha ucuza yemek yemenin yolunu buldu, hem de İstanbul’a gelip geri dönerek….

Daha ucuz diye akşam yemeğine İstanbul’a geldiler

2021-12-03 Güncelleme: December 3, 2021 08:44

Saltbea (Tuzlama) hareketi ile tüm dünyada tanınan Türk işletmeci Nusret Gökçe yine İngiltere’nin gündeminde. Daha önce başkent Londra’da açtığı restoranın uçuk fiyatlarıyla çok konuşulan Gökçe The Sun gazetesinde manşet oldu.

İngiliz The Sun gazetesi, bir çiftin, Nusret’te yemek yemek için Türkiye’ye uçtuğunu, yemek, tatil ve uçak bileti dahil yapılan ödemenin Nusret’in Londra şubesinde yemek yemekten daha ucuz olduğunu belirledi.

‘SOYULMAKTAN KAÇTILAR’

Londra’daki Nusr-Et restoranında altın kaplama tomahawk bifteği 1.450 sterlinlik (yaklaşık 26 bin TL) fiyatıyla gündemden düşmemişti. The Sun, yemek yorumcuları Fahd ve Nashwa, bunun yerine Nusret’in anavatanı Türkiye’ye bir gezi yaparak “soyulmaktan” kaçındıklarını yazdı.

Yemek yazarı ikili, Nusret’in Etiler’deki restoranına giderken, burada yalnızca 110 sterline (2 bin TL) Tomahawk bifteği ve yan ürünleri yedi. Gezi videosu kısa sürede 750 binden fazla kişi tarafından izlenirken, on binlerce yorum ve beğeni aldı. Türkiye’ye gelen yemek eleştirmenleri, “Yemekler harikaydı, tüm bu sürece değer” açıklamasını yaptı.

‘LONDRA’DA TEK BİR ÖĞÜNDEN DAHA UCUZ’

İkili, “Türkiye’ye kadar seyahat etmenin, tatil yapmanın, Nusret’te yemek yemenin, geri uçmanın daha ucuz olduğunu anladık ve yine de Londra restoranında tek bir öğün yemekten daha ucuza halettik” dedi. İkili sözlerini, “Londra şubesinde binler harcayacak gücümüz olsa yapardık ama yapamadığımıza göre İstanbuldayız!” ifadeleriyle sürdürdü.

Reality yıldızı Gemma Collins, Nusret’in altın kaplamalı bifteği için 1450 sterlin yaklaşık 26 bin TL ödedikten sonra “biraz hasta hissettiğini” söylemişti.

Tema Tasarım |