LONDON WEATHER
Ana Sayfa Kuzey Kıbrıs 13 December 2021

KIBRIS’TA SİLAHSIZ İŞGAL

Millî Gazete’nin “KIBRIS’TA SİLAHSIZ İŞGAL” manşetiyle KKTC’deki Siyonizm tehlikesini duyurması büyük yankı uyandırırken Ada’daki bir gerçeği daha deşifre ediyoruz…

KIBRIS’TA SİLAHSIZ İŞGAL

2021-12-13 Güncelleme: December 13, 2021 09:40

Siyonist İsrail rejiminin KKTC vatandaşı yapılan Siyonistler ve yerli işbirlikçileri aracılığıyla yavru vatanı adım adım işgal ettiğini duyuran Millî Gazete, bir skandalı daha ortaya çıkartıyor. Satın aldığı 2 bine yakın şirket üzerinden KKTC’de toprak edinen Siyonistlerin toprak alım faaliyetlerinde İsrail rejiminin istihbarat örgütü MOSSAD da rol oynuyor. Gazetemizin KKTC’deki kaynaklarından edindiği bilgilere göre KKTC’de cirit atan MOSSAD ajanları, topraklarını satmak istemeyen KKTC vatandaşlarını tehdit ediyor.

PAROLA; LİMİT YOK
Yahudilere toprak satışının engellenmemesi halinde yavru vatanın, “Büyük İsrail Projesi”nin bir parçası olmasından endişe edilirken Kıbrıs’ta MOSSAD’ın da sahada olması olayın vahametini gözler önüne seriyor. Lions ve Rotary gibi oluşumlarla uzun bir süredir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) topraklarında faaliyetlerde bulunan İsrail, toprak alımı sürecinde MOSSAD’ı da kullanıyor. MOSSAD ajanlarının KKTC vatandaşlarını tehdit etmesinin yanı sıra topraklarını satmak istemeyen KKTC vatandaşlarına yönelik “Limit Yok” yöntemi izleniyor. Yani toprak alım sürecinde gözden çıkarılan para miktarının sınırı bulunmuyor.

GKRY SINIRINDAN GİRİP ÇIKANLARA DİKKAT!
İsrail rejiminin istihbarat örgütü olan MOSSAD’ın KKTC’deki faaliyetleri tehlikeli boyutlarda seyrederken MOSSAD’ın yerli işbirlikçilerinin KKTC’nin kimi makamlarına sızdığı da ifade ediliyor. MOSSAD’ın KKTC’deki faaliyetleri ağızları açık bırakırken MOSSAD’ın Yahudi ajanlarının KKTC’ye girişte GKRY sınırını kullandığı da belirtiliyor. Bu noktada KKTC’ye GKRY’den giriş yapan kişilere karşı son derece dikkatli olunması gerekiyor.

KIBRIS’TA SİLAHSIZ İŞGAL
KKTC şirket kayıtlarına göre İsrailli kişiler, “yavru vatan”da ciddi oranda toprak satın almış durumda. Millî Gazete’nin “Kıbrıs’ta silahsız işgal” manşetiyle duyurduğu toprak alımında şimdiye kadar 25 bin dönüm toprak edinilmiş. KKTC’deki yaklaşık 2 bin firmanın İsrailli hissedarının bulunduğu ortaya çıkarken şu ana dek alınan toprağın 25 bin dönüm olduğu ifade ediliyor. Kıbrıs’ı sessizce adım adım işgal eden İsrail rejiminin satın aldığı toprakların büyük bir kısmının tarım arazisi olduğu da belirtiliyor. Yahudilerin Kıbrıs’ta toprak satın aldığı alanların başında Karpaz geliyor. Yakın süreçte Forbes dergisinde yayınlanan bir makalede Karpaz’da toprak satın almanın avantajlarından bahsedildiği biliniyor. Öte yandan Lefke de Yahudilerin toprak satın alımında bulunduğu alanlar arasında yer alıyor. Yahudilerin Lefke’de iki bin dönüm toprak satın aldıkları belirtilirken Gaziveren, Cengizköy, Bağlıköy ve Çamlıköy gibi bölgelerin de hedefler arasında yer aldığı kaydediliyor.

VATANDAŞLIK VERİLEN YAHUDİLER SINIRSIZ TOPRAK ALABİLİYOR
Kıbrıs’ta Yahudiler tarafından ciddi oranda toprak satın alınması olayının dehşet verici bir başka boyutu da bulunuyor. Buna göre 2014 yılında çok sayıda Yahudi’ye KKTC vatandaşlığı verilirken bu kişiler de toprak alımında bulunuyor. Bu kişiler, KKTC vatandaşı oldukları için istedikleri miktarda toprak satın alabilirken söz konusu durum işgalin bir parçası olarak görülüyor.

ARZ-I MEV’UD HAYALLERİNİN BİR PARÇASI
Kıbrıs toprakları, İsrail’in Arz-ı Mev’ud hayallerinin sınırları içerisinde yer alıyor. Bu doğrultuda İsrail’in hâkimiyet kurmak istediği “yavru vatan”, “Büyük İsrail”in bir parçası olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunuyor. Kıbrıs’ta Yahudilerin toprak satın almasının önüne geçilmesi hayati önem taşıyor.

Tema Tasarım |