LONDON WEATHER
Ana Sayfa Türkiye 18 October 2021

Uluslararası Şiddet Kongresi Gerçekleştirildi

Merkezi Ankara’da bulunan Başkanlığını İsmail Akgün’ün yaptığı Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) toplumu bilinçlendirme ve eğitil çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kaynak: Uluslararası Şiddet Kongresi gerçekleştirildi

Uluslararası Şiddet Kongresi Gerçekleştirildi

2021-10-18 Güncelleme: October 18, 2021 19:26

Merkezi Ankara’da bulunan Başkanlığını İsmail Akgün’ün yaptığı Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) toplumu bilinçlendirme ve eğitil çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) işbirliğiyle “1.Uluslararası Şiddet ve Şiddeti Önleme Kongresi” başarıyla gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM OLDU

Kongreye Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikası Kurulu Üyesi Prof Dr Ahmet Cevat Acar, Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof Dr Vedat Işıkhan, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Danıştay Üyesi Muharrem Özkaya, Makedonya E Anayasa Mahkemesi Başkanı Murat Salihi, Makedonya Vizyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mensur Nurettin, MEYAD Genel Başkanı İsmail Akgün, Kongre Başkanı ve MEYAD Genel Başkan Vekili Prof Dr Nermin Gürhan, Genel Sekreter Dr. Fatih Seyran, Yönetim Kurulu Üyesi Zahide Çakır, MEYAD Denetleme Kurulu Başkanı Prof Dr. Fazlı Erdoğan, Dr. Dilek Durak katıldı. Rusya, Letonya, Sırbistan, Kosova, Romanya, Bosna Hersek, İsrail ve Japonya’dan kongreye katılan akademisyenler ise yaptıkları sunumlarıyla bilimsel programa katkı sağladılar. Yurt içinden de pek çok akademisyen şiddet ve türleri ile ilgili tebliğlerini yüz yüze sundular.

KONGRE ÜÇ GÜN SÜRDÜ

İlki gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinliğin oldukça verimli geçtiğini belirten MEYAD Genel Başkanı İsmail Akgün; “Kongreye katılan akademisyenler ise yaptıkları sunumlarıyla bilimsel programa katkı sağladılar. Yurt içinden de pek çok akademisyen şiddet ve türleri ile ilgili tebliğlerini yüz yüze sundular. Şiddetin insan başta olmak üzere hayvan ve canlıların hiçbirine yapılmaması, savaşların felaketlere sebebiyet verdiği üzerinde genişçe duruldu. Kongrede altı panel ve dört konferansın yanı sıra otuza yakın sözel bildiri yayınlandı. Kongrede ele alınan bütün konular ileri bir tarihte üzerinde titizlikle çalışılarak kitap haline getirilecektir. Bu vesileyle uzaktan yakından kongremize iştirak eden değerli akademisyenlerimize, destek veren Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

PROGRAM GALA YEMEĞİ VE KÜLTÜR GEZİSİ İLE SONA ERDİ

Şiddetin insan başta olmak üzere hayvan ve canlıların hiçbirine yapılmaması, savaşların felaketlere sebebiyet verdiği üzerinde genişçe duruldu. Kongrede altı panel ve dört konferansın yanı sıra otuza yakın sözel bildiri sunuldu. Program gala yemeği ve Tokat kültür gezisi ile sona erdi. Mobbing Eğitim Yardım Araştırma Derneği (MEYAD) Başkanı İsmail Akgün kongre sonunda yaptığı kısa açıklamada, “Destek ve emekleriyle katkı ve katılım sağlayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Hülya Özkoyuncu

 

 

Tema Tasarım |