LONDON WEATHER
Ana Sayfa ENERJİ 25 Mart 2022

Alarko’nun 2030 Yol Haritasını Çizdi, 5’li İmza İle Kayda Geçirdi

Alarko Holdingin yeni CEO’su Ümit Nuri Yıldız, Topluluğun 2030’a kadar izleyeceği yol haritasını yazılı hale getirip, yönetime…

Alarko’nun 2030 Yol Haritasını Çizdi, 5’li İmza İle Kayda Geçirdi

2022-03-25 Güncelleme: Mart 25, 2022 22:14

Alarko Holdingin yeni CEO’su Ümit Nuri Yıldız, Topluluğun 2030’a kadar izleyeceği yol haritasını yazılı hale getirip, yönetime onaylatarak göreve başladı. Yıldız, yeni döneme ilişkin görüşlerini, “Amacım yukarıdan emir veren bir CEO olmak değil, destek olan bir CEO olmak” şeklinde açıklıyor.

Türkiye iş yaşamının köklü kuruluşlarından Alarko Holding‘de CEO koltuğunda tarihi bir değişim yaşandı. Alarko’da 28 yıl genel koordinatör ve CEO görevi yürüten Ayhan Yavrucu, geçtiğimiz Eylül sonu itibariyle İcra Kurulu Başkanlığı’nı Ümit Nuri Yıldız‘a devretti. Emekliliğini isteyen 74 yaşındaki Yavrucu, 48 yıldır çalıştığı, yanı sıra ilk profesyonel üst yöneticisi olduğu Alarko’ya engin deneyimi ve bilgisiyle yönetim kurulu üyesi olarak hizmet etmeyi sürdürecek.

Ümit Nuri Yıldız da tıpkı Ayhan Yavrucu gibi deyim yerinde ise Alarko okulundan yetişmiş bir isim. İki ismin de aynı üniversiteden mezun olduğunu da belirteyim. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitiren Ümit Nuri Yıldız da Yavrucu gibi hesap uzmanı olarak bir süre kamuya hizmet veriyor.

Geçen Ekim ayı başından itibaren Alarko Holding İcra Kurulu Başkanı olarak görev yürüten Ümit Nuri Yıldız ile karlı bir İstanbul sabahı Ortaköy’deki genel merkezde bir araya geldik. Alarko Holding’in gidenlerin alışık olduğu karmaşadan uzak, sessizliğin hissedildiği merkez binasında Boğaza cephe bir odada görüştüğüm Ümit Nuri Yıldız, ilk söyleşisinde sorularımı, ortama uyum içerisinde, sakin üslubuyla yanıtladı.

Tema Tasarım |