LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 17 Nisan 2022

Burcu Kösem Vazgeçmezseniz başarıyı mutlak kucaklayacaksınız

Gücünü kadından alan, kadın istihdamına, eğitime, toplumsal fırsat eşitliğine, kadın girişimci desteklerine katkıda bulunan ve “Ekonomide Daha…

Burcu Kösem Vazgeçmezseniz başarıyı mutlak kucaklayacaksınız

2022-04-17 Güncelleme: Nisan 17, 2022 16:54

Gücünü kadından alan, kadın istihdamına, eğitime, toplumsal fırsat eşitliğine, kadın girişimci desteklerine katkıda bulunan ve “Ekonomide Daha Fazla Kadın” diyen öncü kadınları Business World Global için bir araya geldi.

Dünya Grubu CEO’su Burcu Kösem:

Stajyer olarak adım attığım Dünya Grubu’nda bugün CEO olarak görevime devam ediyorum. Birçok zorluk yaşadım, özellikle çocuklarım olduktan sonra uyumadan çalıştığım günler, mücadele etmek zorunda kaldığım birçok konu ve de kişi oldu. Ama hiç yılmadım, inancımı kaybetmedim. Yıllardır omuz omuza çalıştığım arkadaşlarıma da bu konuda çok şey borçluyum. İş hayatında “zorlukları aşmanın ve hedefe yürümenin anahtarının” çalışmak, “başarının anahtarının” da birlikte çalışmak olduğuna hep inandım ve inandıklarım konusunda mücadele verdim.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; yönetimde daha fazla kadının yer alması ile oluşan çeşitlilik yaratıcılığı ve yenilikçiliği de beraberinde getiriyor. Bunlara ilave olarak yönetimde kadına yer veren şirketlerin karlılıklarının da arttığı ifade ediliyor. Bugün kendimizden başka akıllarla bağlantı kurabilen liderler olabilirsek gelecek çok daha parlak gözüküyor.

Genç kızlarımıza tavsiyem; kadın kadının kurdu değil, kadın kadının yurdudur cümlesinin anlam bulduğu yerlerde bulunsunlar ya da kendileri bu ortamı yaratsınlar. Birlikte öğrenmekten, birlikte büyümekten zevk alan, kendi yolculuğunu paylaşan, değişime ve dönüşüme açık olan bireyleri rol model alsınlar. Tekdüze olana karşı olursanız, öğrenmenin sonsuz olduğuna inanarak kendinizi her gün tazelerseniz, bulamadığınızda aramaktan vazgeçmez ve de mücadele etmekten yorulmazsanız, başarıyı mutlak kucaklayacaksınız dır.

Tema Tasarım |