LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 10 Mart 2022

İyi ki Varsın Ayşegül TÜRKMEN

Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, ,Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi eserlerinde Harput Kalesi’nin…

İyi ki Varsın Ayşegül TÜRKMEN

2022-03-10 Güncelleme: Mart 10, 2022 09:20

Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, ,Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi eserlerinde Harput Kalesi’nin eteklerine kurulmuş, yaklaşık 4 bin yıllık geçmişe sahip bir o kadar kadim, bulunduğu coğrafya sebebiyle birçok farklı kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gakgoşlar Diyarı, bugün de gelenek ve göreneklerine bağlı, sahip olduğu tarihi mirası korumaya devam eden Elazığ

Yazı Dizilerimde Sanayi, İletişim, Enerji, Bilişim STK Liderleri ,Eğitim ,Sağlık ve Hukuk alanlarında, Ülkemize sayısız hizmetleri bulunan değerlere yer verdim.

Bu yazı dizimizde Kadın Platformlarında yerini almış,Gayrimenkul Uzmanı bir değer Ayşegül TÜRKMEN’ e yer verdim.

Ayşegül TÜRKMEN, 11 Nisan 1977 de Elazığ2da dünyaya geldi. Öyle bir geniş aile geleneğine bağlı bir ailenin 8 kardeşin sonuncusu .Elazığ’da Eğitim yıllarını tamamladıktan  sonra 1994 yılında evlilik yaptı. 2 kız 1 erkek çocuk Annesi .

Eşi ile birlikte Elazığ da 20 yıla yakın Turizm Sektöründe Kurumsal anlamda Otel İşletmeciliği yaptılar. Eşi tarafından İnşaat Sektöründe TAŞ ören Firması kurarak burada istihdama yönelik faaliyetlerine devam ettiler . 2008 yılında Eşi ile beraber Mersin İline yerleştikten hemen sonra Gayrimenkul Sektörüne merhaba dedi. Bir süre eşi ile beraber mesleğine 2014 yılına kadar  devam eden Ayşegül Türkmen hayat arkadaşı ile yollarını ayırma kararından sonra Mersin İlinde AK EMLAK isimli Firmayı kurdu.

Gayrimenkul konusunda müşterileri bilgilendirme ve yönlendirme yapmasının yanı sıra konut edinmek isteyen kişilere projenin anlatılması, yabancı danışmanlığı -konut -lüks konut-ticari gayrimenkul-proje satış-kentsel dönüşüm-gayrimenkul değerleme-kat karşılığı arsa ücretsiz ekspertiz: (mülkün doğru fiyat ile satılması veya kiralanması için fiyat tespiti ve detaylı rapor gayrimenkul sahibine verilmesi, talep karşılığı işlerin organizasyonu, Antrepo -Akaryakıt ve LPG gibi Dolum Tesislerinin kiralanması, satışı ,Otel vs. gibi Turizm alanında işletmelerin Kiralanması ve Satış ,işlevleri  konularında uzman deneyim ve bilgilendirmeyi birlikte hazırlayıp sunmaktadırlar.

Müşterinin güvenini kazanmamız, en önemli sorumluluklarımızdan birisi olup ,biz bu ilke ile çalışmalarımıza hız veriyor ve bizi seven destekleyen iştirakçilerimiz ile bu yolda yürümeye devam edeceğimizi ifade ediyoruz. Diyerek sözlerini tamamlayan Ak-Emlak  Firması yetkilisi Ayşegül Türkmen nin

Ülkemizde, sektörünün öncü bir firma olması gayreti içerisinde olması adına çok çalışan, yetenekli üretkenleri bir araya getirerek hep birlikte el ele sloganı ile başarılı yeni iş modelleri geliştiren ,öğrenmenin ve geliştirmenin gücüne inanan bir değer olması elbette kıvanç verici .

Ayşegül Türkmen ‘nin en belirgin özeliklerinden bir tanesi de, Kadının Gücüne İnanan yanının ağır basması. Siyasi litaröründe Anadolu Birliği Partisi Mersin İl Genel Sekreterliği görevinde bulunması .

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın İlhan Koyuncu’nun da destekleri ile siyasi kariyerinde hem Bölgesel hem de Ülkemizin tüm Bölgelerinde topluma faydalı işlerin altına imza atacajk projelerde birlitelik mesajlarını sunabilmek adına bir çok kapsamlı projelerde yer alması.

Ayşegül TÜRKMEN  ;

Ülkemizde ,bilim, teknoloji, eğitim ve siyaset alanlarında kadın girişimci ile yönetici sayılarının son yıllarda artış göstermesi ile , kadınların mücadele yönlerinin daha da güçlendiğini görebilmekteyiz. Kadınlarımızın mücadele azimlerinin güçlenmesi, cam tavanın kırılmasına yol açacaktır. 21 yüzyıl Bilişim ve Teknoloji çağında bu sürecin böyle devam etmesi, gelecek yıllarda nüfusun yarısının iş hayatına aktif katılımı ve yönetim anlayışına getireceği kendine özgü yorum, ekonomiye ve politikaya yeni bir dinamizm ve girişimcilik enerjisi kazandıracaktır. Diyor .

İyi ki varsın yazı dizimde belirli aralıklarla ,belirli zaman dilimlerinde ,karşılaştığımız diyalog kurduğumuz ,hayatımızın olmazsa olmazı değerlere yer verdim.

Ülkesine olan sevdası ,iş dünyası başta olmak üzere, siyasi alanda da  yardım sever vizyonu , hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına liderlik yapacak olan uluslararası alanlarda da  bir iş Kadını olmasının yanı sıra iyi bir Anne iyi bir eş olması ve  tüm çalışmaları ve sayısız başarılarından dolayı Ayşegül TÜRKMEN e  başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine ;

İyi ki Varsın diyorum .

Levent Kandemir

 

Tema Tasarım |