LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 3 Mart 2022

İyi ki Varsın Dilek ACAR

Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, ,Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi eserlerine İstanbul’un eşsiz…

İyi ki Varsın Dilek ACAR

2022-03-03 Güncelleme: Nisan 2, 2022 09:37

Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, ,Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi eserlerine İstanbul’un eşsiz muhteşem doğal güzellikleri, gökyüzüne uzanan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, sarayları, köşkleri, müzeleri, park ve bahçeleri, anıtları, kuleleri, kültürü ve çok daha fazlasıyla Şarkılara, şiirlere, romanlara konu olmuş bir kültür ve tarih mozaiği,Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren özelliğiyle de dünyada eşsiz bir tablo çıkaran sanat, kültür ve ekonomi alanında da aynı zamanda 15 milyonluk nüfusu ile Türkiye ve dünyanın en büyük kentlerinden birisi İstanbul

Yazı Dizilerimde Sanayi, İletişim, Enerji, Bilişim STK Liderleri ,Eğitim ,Sağlık ve Hukuk alanlarında, Ülkemize sayısız hizmetleri bulunan değerlere yer verdim.

Bu yazı dizimizde Kadın Platformlarında yerini almış, Gayrimenkul Uzmanı bir değer Dilek ACAR’ a yer verdim.

Dilek ACAR  4 Eylül 1970 ‘ da  Şişli -İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Mecidiyeköy Lisesinde tamamladıktan sonra, hayali, ideali olan Mimarlık alanında kariyerini yapmak için girdiği Üniversite imtihanında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandı ancak  hayali olan Üniversiteyi bir takım engeller sayesinde gerçekleştiremedi. Babası tarafından İstanbul’ da açılan Butik mağazasında yıllarca hizmet verdi.

Ailesinin Balıkesir de Enerji alanında kurmuş olduğu Firma ile Balıkesir’ e yerleşti. O yıllarda Balıkesir İline bağlantılı Doğal Gaz Alt yapı çalışmalarının yürütülmesi adına bir müddet burada istihdamını devam ettirdi.

İstanbul’ a dönüş yaptığı yılarda İstanbul Mecidiyeköy -Gülbağ ‘ da PROFİLO-Beyaz Cadde içerisinde AVM ‘ de MODA ve Tasarım  alanında açılan Gelinlik Mağazasında yerini aldı. İstanbul başta olmak üzere tüm Dünyanın tanınan Modacılarının ilgi ile takip ettiği bu platformda yer almak son derece önemli idi. 30 adet Gelinlik Firmasının içerisinde yer aldığı bu konsepte ,Profilo Holdingin kurucusu, yönetim kurulu başkanı ve iş adamı Jak Kamhi tarafından ilk Gelinliğin Firması tarafından alınması sayesinde PR yaptı.

AVM -zamanla istihdamların yanlış yönlendirilmesi, tanıtımların yapılmaması, İBB tarafından alt yapı ve ulaşım noktalarına ulaşılamaması neticesinde proje iptal edildi.

Dilek ACAR;

İzmir Andan Menderes Havalimanı TAV organizasyonlu Mekanik İşlerin gerçekleştirildiği ihale kapsamında kazanan Firmanın Danışmalık hizmetleri ile ortak noktada birlikte gerçekleştirdi. Burada sektörde iyi yerlerde olmayı hedeflediği kazanç ile edinimlerine bir yenisini ilave etti.

Daha sonra erkek kardeşi ile İstanbul Gültepe de Elektronik Ticarethanesi açtı. 10 yıl kadar dışarıdan kendisine destek oldu.

Dilek ACAR ın en kapsamlı Projesi; İstanbul Levent Çarşı da CAPRA Fiero Evonto

isimli Organizasyon Firması. Sektörde yenilikçi ve modern fikir anlayışı ile; en önemli ve en özel anlarınızda profesyonel hizmet vizyonu doğrultusunda Organizasyon & animasyon sanat işine odaklanan, organizasyon firmaları arasında prensipli çalışma şirketi olmanın gururu ile , İstanbul gibi büyük bir metropolde ,  organizasyonların tamamında kaliteyi amaçlayarak   her işin içinde dürüstlük, adalet ve bütünlük arıyorlar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde, Gayrimenkul, Ticari Ruhsatname ihtisas alanında Uzmanlık ve Danışmanlık faaliyetlerini sürdüren Dilek ACAR ; önümüzdeki dönemlerde Milli Emlak ve Kat Karşılığı Projesi ile hedeflerine ulaşacağının sinyallerini veriyor.

Kadın Platformu ve Ülkemizdeki Kadın Derneklerinin önemine işaret ederken kendisi de Sinop Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Bölge Başkanlığı görevinde yürütüyor.

Yeri geldiğinde iyi bir Anne, yeri geldiğinde kurucu yönetimde yer alarak , sivil topluma etkin , aranan isim olan ve her faaliyete canla başla destek veren , “Bu ülkeyi eğitmek ve kalkındırmak bizlerin ellerinde.” diyen Dilek ACAR, kadın ve çocukların eğitiminin yanı sıra, onlara destek noktasında sayısız proje hazırlığında . Etkin bir sivil toplum gönüllüsü olan ACAR, Sinop Dernekleri Federasyonunda Kadın İstihdamı, Kadına Şiddet gibi alanlarda onlara eğitim verilmesini sağlayarak topluma girişimci kadın olarak katılmalarında hayatlarına dokunmaktadır.

Dilek ACAR , Kendi deyimi ile İnsanların hayatına dokunuyorum, dokundukça, paylaştıkça, karşımdakinin yüzünde gülücükler görünce çok mutlu oluyorum diyor; ancak kendisinin şu anda bakmakla mükellef olduğu istihdamlarından sorumlu olduğu bir ailesi var. Baba, Anne ve erkek kardeşi engelli.

Ailemde engelle tanıştıktan sonra ciddi bir emek, zaman ve maddi imkânlara ihtiyaç duyuyorsun.anne baba ve diğer aile bireyleri tarafından yapılan günlük bakım masrafları, ek önlem ve tedavilerle ilgili problemler, çocuklarını etkileyen ağrı ve sıkıntı gibi durumlar karşısında asla pes etmedim. Diyor.

İyi ki varsın yazı dizimde belirli aralıklarla ,belirli zaman dilimlerinde ,karşılaştığımız diyalog kurduğumuz ,hayatımızın olmazsa olmazı değerlere yer verdim. Ama içlerinde öyle biri vardı ki işte kendisinin ne saati vardır nede vakti. İnsanın yeter ki bir sıkıntı düşmesin içerisinde ..yardımsever kişiliği ağır basan ,yeri asla doldurulamayan, hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına liderlik yapacak olan Dilek ACAR ‘ a  başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine ;

İyi ki Varsın diyorum .

Tema Tasarım |