LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem, Kuzey Kıbrıs 9 February 2022

Özür dile Ayşenur Arslan! Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı için canlı yayında skandal ifadeler. Sana tarih öğretelim

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan’ın ”Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) illegal bir oluşumdu!” ifadeleri büyük tepki topladı.

Halk TV programcısı Ayşenur Arslan, Medya Haberleri programında Halil Falyalı cinayeti üzerine konuşurken Türk Mukavemet Teşkilatı’nı hedef aldı.

Arslan, Kıbrıs’ın Kuvayi Milleyesi olarak anılan Türk Mukavemet Teşkilatı için şu ifadeleri kullandı: “Türk Mukavemet Teşkilatı suikastlarla anılan illegal oluşumdur!”

“SUİKASTLARLA BİLİNEN İLLEGAL OLUŞUMDUR”

Arslan, Halil Falyalı  suikastıyla ilgili konuşurken Falyalı’nın kendisini Türk Mukavemet Teşkilatı’nın bir üyesi olarak tanıttığını söyleyerek, “Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı adada ve yakın hinterlandında suikastlarla bilinen bir illegal diyelim, yarı resmi bir oluşumdu” dedi. Arslan’ın sözlerine peş peşe tepkiler yükseliyor.

RTÜK HAREKETE GEÇTİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Arslan’ın tepki çeken sözleriyle ilgili harekete geçildiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Şahin, “Halk TV’deki Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda; Kıbrıs Türkünün onuru ve bağımsızlığı için mücadeleler veren Türk Mukavemet Teşkilatı’na yönelik sözlerle ilgili inceleme başlatılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

 

Tema Tasarım |