LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 25 Haziran 2022

CALM’dan ”İntihara Karşı Birlikte Mücadele” kampanyası

Hülya Özkoyuncu/ Londra

CALM’dan ”İntihara Karşı Birlikte Mücadele” kampanyası

2022-06-25 Güncelleme: Haziran 25, 2022 22:06

Merkezi İngiltere’de bulunanan Sefil Yaşamaya Karşı Kampanya (Campain Againts Living Miserably – CALM), intiharlara dikkat çekmek için başlattığı ”United Againts Suicide’ kampanyası çerçevesinde Londra’nın Embankment semtinde bir açık hava fotoğraf sergisi açtı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdeği açık hava sergisinde hayatının baharında çeşitli nedenlerden dolayı intihar eden yetişkin bireylerin fotoğrafları yer alıyor.

2002 yılında, İngiliz Sağlık Bakanlığı, genç erkekler, mahkumlar ve akıl sağlığı bozukluğu olanlar dahil olmak üzere yüksek riskli grupları hedefleyen bir intiharı önleme kampanyası başlattı. Sefil Yaşamaya Karşı Kampanya, Birleşik Krallık’ta bu konuyu kamuoyuna tartışmak için vurgulamaya çalışan bir hayır kurumu.

Kurumun en önemli amaçlarından biri yetişkin erkek intiharı konusunda farkındalık yaratmak için tasarlandı.

Dünyanın çoğunda tüm yaş gruplarında tamamlanmış intihar insidansı erkekler arasında kadınlardan çok daha yüksektir. 2015 itibariyle, dünya çapındaki intiharların neredeyse üçte ikisi (tüm ölümlerin yaklaşık yüzde 1,5’ini temsil etmektedir) erkekler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kadınlar daha çok intihar düşüncesine sahipken, erkekler daha sık intihar etmektedir. Bu intiharda cinsiyet paradoksu olarak da bilinir.

Tema Tasarım |