LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 25 Mayıs 2022

İngiliz Dilencinin Türk Bayraklı Şapkasını Türk İş İnsanı Satın Aldı

Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş merkezi Oxford Street‘te turistlerden para dilenen İngiliz dilencinin taktığı ve üzerinde Ayyıldızlı Türk…

İngiliz Dilencinin Türk Bayraklı Şapkasını Türk İş İnsanı Satın Aldı

2022-05-25 Güncelleme: Mayıs 26, 2022 12:45

Londra’nın dünyaca ünlü alışveriş merkezi Oxford Street‘te turistlerden para dilenen İngiliz dilencinin taktığı ve üzerinde Ayyıldızlı Türk Bayrağı bulunan şapkayı İngiltere’de yaşayan iş insanı Ramazan Dağ, satın aldı.

Ülkenin Bournemouth bölgesindeki West Edessa Ltd. (Hotel Chain, Turizm and Commercial Investment) şirketinin sahibi olan Ramazan Dağ, turizm ve ticari yatırımlar konusunda hizmet veriyor.
Dağ, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ”Şapkayı satın almak istememin nedeni hikayesi. Yaşlı bir İngiliz dilenci Londra’nın en işlek turistik mekanlarından Oxford Street’te bu şapkayla dileniyor ve o sırada sokak röportajları yapan bir basın mensubu da bunu görüyor. Yaşlı İngiliz’e 10 sterlin teklif ederek satın alıyor.” İşte bu hikaye beni çok etkiledi ve satın almaya karar verdim. Bunu bayrak, memleket ve vatan hasretiyle tutuşan bir Türk vatandaşı olarak yaptım” diye konuştu.
“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası toplantılarda basamaklara konan bayrağımızı hiç bir zaman yerde bırakmaması, beni her zaman etkilemiştir” diyen Ramazan Dağ, “Bizim için bayrak herşeydir. Ne yerde bırakırız ne de yıpratılmasına izin veririz” diye ifade etti.
Dağ, Londra’nın turistik mekanlarında dilenciler, Türkler başta olmak üzere Müslümanları etkilemek ve onlardan para koparmak için bu tür şeyleri yapabiliyorlar ancak verdikleri zararı düşünecek kadar vicdan sahibi değiller” diye kaydetti.
Şapkayı evinin bir köşesinde hatıra olarak saklayacağını söyleyen Dağ, ayrıca sadece özel günlerde takacağını vurguladı.

İlginizi çekebilir

Londra’da Türk Evi Projesi

Londra’da Türk Evi Projesi

Tema Tasarım |