LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 1 Ocak 2022

İngiltere’nin başkenti Londra’da halk yeni yıla saatler kala meydanları doldurdu.

Geçtiğimiz günler de İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, hükümetin Yeni Yıl’dan önce başka kısıtlamalar uygulamayacağını doğruladığı için…

Geçtiğimiz günler de İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid, hükümetin Yeni Yıl’dan önce başka kısıtlamalar uygulamayacağını doğruladığı için İngiltere’deki Yılbaşı planlarına yeşil ışık yanmıştı.

Yeni yıla girerken akşamın ilk saatlerinde İngiltere’nin başkenti Londra’da halk yeni yıla saatler kala meydanları doldurdu. Leicester ve Piccadilly meydanlarındaki bar ve pubların önünde uzun kuyruklar oluştu. Covıd önlemlerini hiçe sayanları polis dağıtmaya çalıştı.

Londra’ da meydanları dolduran birçok halk tarafından havai fişek patlatıldı. Resmi havai fişek gösterilerinin yasağına karşın birçok kişi tarafından bu gösteri izlendi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gösteriler yapılsa dahi, yeni yıla yasaklarla girildi.

Wensminster Parlamento Sarayı önünde bulunan şehrin iki yakasını birleştiren Thames Nehri üzerinde her yıl gerçekleştirilen havai fişek ve ışık gösterileri ise covıd tedbirleri dolayısı ile yapılmadı. Covid-19 mutasyon geçirmesiyle İngiltere’ de artış gösteren Omicron vartantına karşı, Yılbaşı kutlamalarını iptal eden İngiltere hükümeti, evlerde kutlama yapılması yönünde çağrı yapmıştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson yeni yıl mesajında ise, herkesi 3. doz aşı olmaya ve buluşmalara gitmeden önce mutlaka test yaptırmaya davet etmişti.  Virüs gölgesi altında İngiltere Başbakanı Johnson, herkesin 2022 yılını kutladı.

Omıcron  gölgesinde  yeniyıl kutlaması

İngiltere’de düzenlenen Yeniyıl kutlamalarına covid engeli… Her yıl resmi havai fişek ve ışık gösterileri yapılan merkez Londra’da bu yıl Omıcron gölgesinde halk tarafından kutlamalar yapıldı. Londra’nın simgelerinden bir tanesi olan London Eye çevresinde ve birçok simge olmuş meydanlarda kutlamalar gerçekleştirilirken, beklenmedik kalabalıklar oluştu. Dört yıl aradan sonra saatler gece yarısını gösterdiği an sessizliğini bozan Big Ben’in çanları çaldı. Coşkulu kalabalık çığlıklar atarak yeni yıla girdi. Birçok önlemlerin alınmasına rağmen İngiliz Polisi uyarılarda bulundu.

Hulya OZKOYUNCU

 

İlginizi çekebilir

Başbakan’a parti protestosu

Başbakan’a parti protestosu

Tema Tasarım |