LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 5 Haziran 2022

Prens Harry ve Meghan Markle Çiftiyle, Kraliyet Fertleri Arasındaki Buzlar Eridi

Hülya Özkoyuncu/ Londra
Küçük Lilibet’in doğum günü, kraliyet ailesiyle barıştılar mesajını gündeme getirdi.

Prens Harry ve Meghan Markle Çiftiyle, Kraliyet Fertleri Arasındaki Buzlar Eridi

2022-06-05 Güncelleme: Haziran 5, 2022 19:26

Kraliçe Elizabeth’in tahttaki 70’inci yılı kutlamaları kapsamında dün düzenlenen törende aralarında soğuk rüzgarlar esen Prens Harry ve Meghan Markle çiftiyle kraliyet fertleri arasındaki buzları, çiftin  bir yaşına giren kızları Lilibet eritti.

Platin Jübile kutlamaları kapsamında dün St. Paul Katedrali’ndeki Şükran Günü töreninde yakın aile üyeleriyle yan yana gelmeyen Prens Harry ve ABD’li oyuncu eşi Meghan Markle’ın kızları Lilibet’in birinci yaş günü aileyi birleştirdi. Torununun kızıyla ilk defa tanışan Kraliçe, dede Prens Charles ve eşi Camilla, Prens William ve eşi Kate Middleton, Lilibet’in doğum gününü sıcak mesajlarla kutladı.

İlk mesajı paylaşan Kraliçe Elizabeth, Twitter’a “Lilibet’e çok mutlu bir birinci yaş günü dilerim” yazdı. Prens William-Kate Middleton çifti de Twitter mesajlarında “Bugün birinci yaşına giren Lilibet’e çok mutlu yıllar” ifadelerini kullandı. Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi Camilla da “Bugün Lilibet’e çok mutlu bir birinci yaş günü dileriz” dedi.

“Küçük bir törenle sarayda vaftiz edilecek”

Ailenin doğum gününü nasıl kutladıklarıyla ilgili bir açıklama yapılmasa da İngiliz basını Prens Harry ve Markle’ın büyük ihtimalle üç yaşındaki oğulları Archie ve bebekleri Lilibet ile Windsor Sarayı’nda aileyle bir araya geldiğini yazdı.

BBC, Lilibet’in bugün sarayda düzenlenecek küçük bir törenle vaftiz edilebileceğini de aktardı.

Daha önce ailesine sert eleştiriler yönelten Prens Harry, eşi Meghan Markle’la kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılarak ABD’ye yerleşmişti. Kraliçenin tahttaki 70’inci yılı için düzenlenen Platin Jübile kutlamalarında gözler, kutlamalara katılmak için İngiltere’ye dönen Prens Harry-Meghan Markle çiftindeydi.

Tema Tasarım |