LONDON WEATHER
Ana Sayfa Türkiye 30 Haziran 2022

Zeki Kılınç, Icn News’e konuştu. Polis Teşkilatındaki Emniyet Müdürlerimizin en büyük sorunu makam tazminatıdır.

Hülya Özkoyuncu/ Londra

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı.
Emekli polis. Zeki Kılınç,
Polis Teşkilatındaki Emniyet Müdürlerimizin en büyük sorunu makam tazminatıdır. Polis müdürlerine üvey evlat muamelesi yapılamaz. Türk Silahlı Kuvvetlerinde Binbaşı rutbesinden itibaren verilen bu hakkın Emniyet Müdürlerimize de çalışırken verilmesi gerekir.

Zeki Kılınç, Icn News’e konuştu. Polis Teşkilatındaki Emniyet Müdürlerimizin en büyük sorunu makam tazminatıdır.

2022-06-30 Güncelleme: Haziran 30, 2022 17:02

Zeki Kılınç ile Röportaj

28.06.2022 tarihinde gazi Meclisimize Kamu hizmetinde çalışanların derece ve kademelerinde iyi yönde düzenleme yapılması amacıyla kanun teklifi verilmiş olup, verilen bu teklifte; Emniyet Teşkilatı ile ilgili olan düzenlemede Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesindeki dahil Emniyet Hizmetleri Sınıfı yüksek öğrenimli personelin tamamının göstergesi 3600’e çıkartılmıştır.

1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü ünvanını ve rütbesini kazanmış olan Emniyet Müdürleri kendi arasında kıdemlerine göre göstergeleri 4200 ve 4900 olarak düzenlenmiş, bunun yanında diğer devlet memurların da olduğu gibi 3600 gösterge ile 5399 gösterge arasında olanların arasındaki emekli maaş farkları ortadan kaldırılmış aynı oranda emeklilik maaşı oranı almaları sağlanmıştır.

Bu düzenlemenin içine Emniyet teşkilatında 12/ 24 ,12 /36 ,12/ 48 demeden mesai mefrumu gözetilmeksizin çalışan 4.Sınıf Emniyet Müdürü ve 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde bulunan İlçe Emniyet Müdürleri, Şube Müdürleri ile 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde görevli İl Emniyet Müdür Yardımcıları kendi personelinin çalıştığı iş yükünden daha fazla çalıştıkları ve hesap sorulan makamda bulundukları için jandarma Genel komutanlığına bağlı şube müdürlüklerine ve Jandarma Komutan Yardımcıkları görevini yerine getiren binbaşı rütbesinden itibaren üst rütbede bulunan askerler makam tazminatı almakta ve emekli olduklarında da bu tazminat alınmaya devam etmekte oldukları değerlendirildiğinde, aynı durumda aynı işi yapan Emniyet Müdürü sıfatını kazınmış olanların da emekliliklerine yansıyacak şekilde makam tazminatları alma konusunda kanun tasarısı içerisine ek ilave veya düzenleme yapılması Emniyet Müdürlerinin yıllardır bir beklentisi olup, bu düzenlemenin yapılmasıyla polis teşkilatı içerisinde bu memnuniyet artacak sonuçta devlet ve milletimiz de kazanacaktır.
Nitekim aylarca polis Teşkilatında 3600 ek gösterge kapsamında bulunmayan lise ve altındaki Polislerimizin bu sorunu ile ilgili yapılan haberler sonrasında 1200 TL. ek tazminatın TBMM kabul edilmesi ile teşkilat bunu sevinçle ile karşılanmıştır.
Şimdi ise teşkilat içindeki rutbelilerimizin de makam tazminatı sorununun çözülmesi ile polis camiası bir bütün olarak bunu da sevinç ile karşılayacak ve kazanan aslında devletimiz olacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Tema Tasarım |