LONDON WEATHER

İyiki varsın Sertaç Komşuoğlu

8 Yerleşkesinin, ilk kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, tarihe tanıklık eden izlere bakıldığında insanoğlunun yerleşik düzene…

İyiki varsın Sertaç Komşuoğlu

2022-01-15 Güncelleme: Ocak 15, 2022 06:56

8

Yerleşkesinin, ilk kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, tarihe tanıklık eden izlere bakıldığında insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği dönemlere kadar uzanan bir geçmişe sahip olduğu görülmekle,.Selçuklu ve Osmanlı devirlerinde şehre özgü tiftik keçisinin yününden yapılan sof kumaşların yurt dışına satılmasıyla kervansarayların güzergahı ve bir ticaret merkezi haline gelmiş, Birinci Dünya Savaşı sonrasında ise Atatürk’ün liderliğindeki ulusal direniş hareketinin yönetildiği belirgin bir konum üstlenerek Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasından sonra 13 Ekim 1923 tarihinde işgalden kurtulan Türk yurdunun yeni başkenti ilan edilen, Günümüzde sanayi, bilişim ve bürokrasinin kalbinin attığı şehri ,ANKARA

İyiki varsın yazı Dizimizin konuğu Basın,İletişim, spor ,magazin,Enerji ve Fuarcılık alanlarlarında duayen,Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi sektörün sevilen siması ve tanınmış kişiliği ile Enerji Piyasasının aranan ismi Sertaç Komşuoğlu na yer verdim.

Sertaç Komşuoğlu ,16 Mart 1968 tarihinde yukarıda anlattığımız Bürokrasinin kalbi,eğitim ve kültür şehri  Ankara’da dünyaya geldi.Öğrenim Yıllarının tamamında doğup büyüdüğü şehir  Ankara nın önemi büyük,kariyerini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayarak, Komşuoğlu aile şirketi olan, Enerji Petrol Gaz Gazetesi’nde  gazeteciliğe başladı, Çalışma yıllarının ilk dönemlerinde, muhabir olarak çalışmaya başlamış olan A.Sertaç Komşuoğlu daha sonra köşe yazarlığı,Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

1997 yılında,almış olduğu karar ile,ülkemizin İletişim,ve Metropol şehri İstanbul’ a yerleşti. Enerji Petrol Gaz’ın kurumsallaşma yolunda ilk hamlesini gerçekleştirerek, Şirket Yönetiminin başına geçti.Enerji Piyasası içerisindeki tüm gelişmeleri yakından takip edebilmek ve aynı zamanda Akaryakıt,LPG,Elektrik Piyasası Sektör hareketlilikleri ,patronlar dünyası gibi önemli alanlarda ki  gelişişmeleri de dikkate alarak Gas & Power ve Green Power gazetelerini ve petroturk.com dijital platformu da yayın hayatına kazandırdı.

A.Sertaç Komşuoğlu,21 yüzyıl Bilişim Sektöründe, Basın Yayın alanında  İstanbul Matbaacılık A.Ş.yi, Turizm ve Enerji alanında da Enerji Fuarcılık A.Ş. şirketlerini kurarak,adeta gelecek dönemlerde,atılım ve çağdaşlaşma alanlarında birikimlerini taçlandıran ilkeli ve kararlı duruşunu  sergiledi.

Enerji Fuarcılık A.Ş. her yıl Antalya Regnum Carya Golf Hotel de düzenlenen, Türkiye’nin en büyük Enerji Organizasyonu ‘Türkiye Enerji Zirvesi’ ile birlikte Petroleum Istanbul , ISTRADE, Gas & Power Network, Fuar ve Zirve’lerini düzenlemektedir.

A.Sertaç Komsuoğlu, 2011 yılında da reklamcılık alanının liderlerinden biri konumuna gelen RM İstanbul A.Ş. şirketini kurmuştur.

2012 yılından bu yana Sarı Lacivert Derneği’nin Başkanlığını yürüten A. Sertaç Komsuoğlu, Fenerbahçe 1907 Derneği üyesi, Fenerbahçe Derneği’nin de Onur Kurulu üyesidir.

A.Sertaç Komsuoglu, FB Medya (FBTV, FB Radyo, Dergi); Kamu İlişkileri Yardımcısı, Fenerbahçe Turizm ve Catering işlerinden sorumludur. Evli ve 2 çocuk sahibi Enerji ve istihdamınızın kaynağı hep insan olsun” diyen iş adamımız ; Sertaç Komşuoğlu na,

Ülkesine olan sevdası; doğup büyüdüğü Ankara’ya olan özverili tutkusu yanında,iş dünyasında  İstanbul’da yarattığı ve  halen yaşattığı değerlerin mirası yatırımlarla işinde gösterdiği azim,kararlılık ve öz güven ile ; girişimci ruhu ve yardımsever kişiliği sayesinde,gelecekte de insanlık adına faydalı, pek çok kapsamlı projeyi hayatımıza kazandıracağına inanıyor ve kendilerine:

İyiki varsın Sertaç Komşuoğlu diyorum.

Levent Kandemir .

 

 

 

Tema Tasarım |