LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 3 February 2022

Mayi Tuz , Coğrafi İşaret ile AB ‘nde Marka Olma Yolunda

  Eski çağlardan beri besin maddesi olarak kullanılan tuz, çağımızda kimya sanayi başta olmak üzere Tıp,Gıda, Süt…

 

Eski çağlardan beri besin maddesi olarak kullanılan tuz, çağımızda kimya sanayi başta olmak üzere Tıp,Gıda, Süt Ürünleri, Kimya, Deterjan, Tekstil, Metalürji, Emaye, Gastronomi ve daha sayamadığımız birçok alanda başlıca girdilerinden biri konumuna gelmiştir.

Mayi Tuz, İç Anadolu bölgesi Kırıkkale İl sınırları içerisinde, Delice ırmağı havzasında Çorum-Sungurlu sınırında yer altında kaynayan doğal kaynak tuzudur. Mayi Tuz’un elde edildiği yer, Türkiye’nin en büyük doğal kaynak suyu tuzlasıdır. Mayi Tuz, doğal kaynak sularından elde edilen tuzlar sınıfına dahil olduğundan rafine işlemine gerek kalmaksızın kristalize olmaktadır. Doğanın elverdiği koşullarda üretim yapıldığı için üretimimiz sınırlıdır, yıllık kapasitemiz yaklaşık 60.000 ton tuzdur. Üretim aşamasında hiç bir kimyasal ve katkı maddesi kullanılmaz. Sera tipi havuzlarda hijyenik koşullarda üretilen Mayi Tuz, sağlıklı kutularda paketlenerek doğallığından bir şey kaybetmeden en saf haliyle kullanıcılara ulaştırılır.

Ülkemiz başta olmak üzere ,Avrupa,Asya ve Amerika Birleşik Devletlerinde, yapılan istatiksel tüm araştırmalar göstermiştir ki, dünyanın en kaliteli tuzları kaynak sularından elde edilmektedir… Mayi Tuz’da bu değerlerden bir tanesidir.
MAYİ TUZ , yetkilisi ve Enerji Sektörünün tanınan sevilen simalarından Sayın Oktay Gözüyukarı ;

Markalarının; Sektöründe, başta Ülkemiz olmak üzere Avrupa ve diğer ülkeler içerinde aranan marka olma özelliğine sahip olması için “Gelenekten Geleceğe” sloganı ile Vizyoner yapılanmalarımızı sürdürüyoruz.

Biz, ürünümüzün siz nihai Tüketiciler adına, ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini ve ürünün söz konusu karakteristik özellikleri ile coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren ve garanti eden kalite işareti olan Coğrafi İşaret Belgelendirme İşlemleri adına başvuruda bulunduk .

Coğrafi İşaret Tescili ile Ürünümüz MAYİ TUZ markası ile ; kalitesi, gelenekselliği, yöreden elde edilen hammaddesi ile PATENT ini alıyoruz.

AB nezdinde başvuru yapmak için öncelikle TÜRK PATENT’ e başvuru yapılarak ülkemizde coğrafi işaret tescilinin gerçekleştirilmesini sağladık. Şubat ayının ikinci haftasında Kırıkkale Ticaret Odasından alınacağımız BELGEMİZ, Türk Patent ve Marka Kurumu aracılığı ile Avrupa Komisyonuna gönderilecektir.

Mayi Tuz’ u ; Ülkemizde Marka, ürün ya da hizmetin kimliği olarak görüyoruz. Bizler Kurumsallık adına işletmemizin marka olarak kalitesini kanıtladığına inanıyoruz. Markamızı tanıyan tüm nihai tüketiciler ile onu korumamız ve markamızın tescili için çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.

İlginizi çekebilir

İyi ki varsın Tahsin ÜZÜLMEZ

İyi ki varsın Tahsin ÜZÜLMEZ

Tema Tasarım |