LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 3 April 2023

“3036 yılına gittim geldim” dedi. Kehanetlerini bir bir sıraladı

Bu yaşadıklarımız özgürlüklerimizin son günleri beter kabus dolu günler insanoglunu bekliyor!

“3036 yılına gittim geldim” dedi. Kehanetlerini bir bir sıraladı

2023-04-03 Güncelleme: April 3, 2023 16:31

TikTok uygulamasında kendini ‘ ᄂIVΣ YӨЦЯ ᄂIΣ ‘ ismiyle tanıtan bir kullanıcı 3036 yılından geldiğini iddia ederek çarpıcı açıklamalarda bulundu. Biz kullanıcının açıklamaları karşısında donduk kaldık. Elektriğin, su kaynaklarının, gıdaya ulaşımın ve en önemlisi özgürlüğün olmadığı bir dünyada yaşayabilir misin? 3036 yılına Molatik oluyoruz…

Kehanetler korkutan cinsten
Şimdi sakince olan biteni değerlendirelim. Öncelikle biri çıkıyor ve 3036 yılından geldiğini iddia ediyor. Sonrasında bulunduğu dönemde nelerin olmadığından, insanlığı hangi felaketlerin beklediğinden bahsediyor. Zaman yolcusu, gelecekteki yaşam hakkında öyle açıklamalar yapıyor ki bir yanım açıklamaların doğruluğuna inanırken bir yanım ciddi derecede sorguluyor.

Zaman yolcusu olduğunu iddia eden kullanıcı konuşmasının başında doğrudan kameraya bakarak, “Şu anda hiç olamayacağın kadar özgürsün,” diyor. “Bunlar özgürlüğün son günleri olarak kabul ediliyor, çocuklarınız bunu görmeyecek bile, o yüzden boşverin” dedi. Kullanıcının bahsettiği yaşanması muhtemel olayları düşündüğümüzde insanlığın özgürlüğünü kaybetmesine çok şaşırmamalı. Şimdilerde bile gerçek bir özgürlükten bahsedemiyoruz. Savaşlar, açlık, adalet yoksunluğu bunların hepsini göz önünde bulundurduğumuzda 3036 yılında özgürlüğümüzü kaybediyor oluşumuza şaşırmıyorum doğrusu.

Dünya nüfusuna ne oldu?
Bence en can alıcı sorulardan biri 3036 yılındaki mevcut dünya  nüfusu ile ilgili. Hepimizin bildiği üzere son yıllarda dünya nüfusunun azaltılmasına yönelik birçok komplo teorisi var bunlardan bazıları ise oldukça ciddi teoriler. Muhtemelen zaman yolcusuyla bu videoyu ben çekiyor olsaydım ben de direkt olarak nüfus sayısını sorardım. Kullanıcı dünya nüfusu ile ilgili, “İki milyardan biraz fazla insan” şeklinde bir açıklama yaparak şaşırtmıyor. 2021 yılında 8 milyara yakın insan nüfusu varken 3036 yılında yani tam 1015 yıl içerisinde şimdiki mevcut nüfusun dörtte üçü yok oluyor. Asıl soru şu: “1015 yıl içerisinde neler oluyor? İnsanlar nasıl ve  neden ölüyor?”

‘Büyük elektrik kesintisi’
Kullanıcının yayınladığı videoda en önemli detaylardan biri sürekli olarak ‘büyük elektrik kesintisi’ne dikkat çekiyor olması. Derin bir nefes alarak şöyle açıklıyor: “Yanılmıyorsam büyük elektrik kesintisi Aralık 2052’de oluyor. Temel olarak, beş yıldan fazla bir süredir her şey kararıyor, internet, güç, her şey ‘terör’ denilen şey yüzünden kopuyor, ancak çoğu aksini düşünüyor. Elektriği, interneti ve diğer unsurları tekrar kullanılabilir hale getirmeleri 20 yıla kadar sürüyor ve o zaman bile tam bir kaos ortamı hakim”. Kullanıcının verdiği tarihe göre tam 31 yıl sonra dünya büyük bir elektrik kesintisi yaşayacak. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Açıklamalarda insanlar gibi hayvanların da sayılarına dikkat çeken kullanıcı, “İster inanın ister inanmayın, hayvanat bahçemiz köpekler ve kediler, tavşanlar, sincaplar gibi hayvanlardan oluşuyor – bunlar egzotik hayvanlar olarak kabul ediliyor. Aslanlar ve kaplanlar gibi daha büyük türlerin tümü, kedi türleri, daha büyük olanlar, filler, hepsi gitti. Daha büyük türler artık yok” diyerek insan nüfusunda olduğu gibi hayvan nüfusunda da ciddi azalmaların yaşandığını söylüyor.

Yine son yıllarda özellike dünyanın iklim değişikliği ve küresel ısınma gerçeğiyle yüzleşmesinden sonra yenilenebilir enerji kullanımı önemini daha da artırdı. Fakat çoğu kişi şimdilerde bunun ne kadar önemli bir şey olduğunu bilmiyor ya da görmek istemiyor. 3036’dan gelen zaman yolcusu, ‘İnsanlığın bu döneminde yenilenebilir enerji sektöründe açılacak işlerin korkaklara göre olmadığını’ ekleyerek, “Rüzgâr tirbünlerine, yansıtıcı aynalara ve güneş panellerine ayrılan ve kilometrelerce süren geniş alanlarımız var. Yenilenebilir enerji sektörü bu bölgelerde yaşayan insanların çalışabileceği nadir işlerden bir tanesi olsa da, gerçekten çok tehlikeli” diyerek açıklamasını sonlandırıyor.

 

Tema Tasarım |