LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 26 Haziran 2023

İngiltere’den bir göçmeni ülkesine yollamanın maliyeti: 169 bin sterlin

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, son zamanlarda İngiltere’ye yönelik artan ciddi göç dalgası ile ilgili açıklamalarda bulundu….

İngiltere’den bir göçmeni ülkesine yollamanın maliyeti: 169 bin sterlin

2023-06-26 Güncelleme: Haziran 26, 2023 19:00

İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, son zamanlarda İngiltere’ye yönelik artan ciddi göç dalgası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Braverman, “Şu anda ülkeye gelen sığınmacıları Ruanda’ya göndermenin kişi başına maliyeti 169 bin dolar. Bu göçü durdurmalıyız” dedi..

Uluslararası göç hareketlerinden en çok etkilenen ülkelerden biri son zamanlarda İngiltere oldu. İngiltere İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili gün içerisinde bir açıklamada bulundu.

Bakanlık, ülkeye gelen sığınmacıları Ruanda’ya göndermenin kişi başına 169 bin sterline mal olacağını açıkladı. Söz konusu maliyetlerin büyük bölümünü sığınmacılara ayırılan ev, uçuş ve refakat ücreti, gözaltı ücreti ve aylık ücret oluşturdu.

İçişleri Bakanı Suella Braverman, söz konusu tabloya ilişkin yaptığı açıklamada düzensiz göçün faydalarının yanı sıra dikkate alınması gereken bu yanlarının da olduğunu söyledi.

“BİRLEŞİK KRALLIK BU BASKI ORTAMINI DAHA FAZLA SÜRDÜREMEZ”

Bakan Braverman, “Yasadışı göç ve iltica sistemi, son yıllarda küçük tekne girişimlerindeki artış nedeniyle önemli ölçüde arttı. Birleşik Krallık’taki iltica sistemi, kamu sektörü harcamaları, hizmet ve barınma kapasiteleri olmak üzere bu baskı ortamını daha fazla sürdüremez. Bu nedenle kanunlarımızı değiştiriyoruz ve göçü durdurmak için harekete geçiyoruz” dedi.

Öte yandan İçişleri Bakanı Braverman ülkeye göç eden sığınmacıların otel ve konaklama ücretleri için günde 6 milyon sterlin harcandığını söyledi. Braverman’a göre, ülkeye gelmesi engellenen her göçmen için İngiltere 100 bin sterlinin üzerinde kâr ediyor. İçişleri Bakanı Braverman, 2026 yılına kadar söz konusu göç dalgasının önüne geçilemediği takdirde yılda 11 milyar sterlinin üzerinde harcama yapılacağını söyledi

Tema Tasarım |