LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 29 Mayıs 2023

Limak FC Barcelona’nın Ünlü Stadı Spotify Nou Camp’ı Yenileyecek!

Limak, dünyanın en büyük spor kulüplerinden birisi olan FC Barcelona ile Spotify Nou Camp’ın yenilenmesi için anlaştı….

Limak FC Barcelona’nın Ünlü Stadı Spotify Nou Camp’ı Yenileyecek!

2023-05-29 Güncelleme: Mayıs 29, 2023 17:30

Limak, dünyanın en büyük spor kulüplerinden birisi olan FC Barcelona ile Spotify Nou Camp’ın yenilenmesi için anlaştı. Tamamlandıktan sonra seyirci kapasitesi 105 bine çıkacak stadın yenileme çalışmaları, liglerin bitmesinin ardından Haziran ayında başlayacak.

31 Ocak 2023’de Barselona’da gerçekleştirilen imza töreninde sözleşmeyi FC Barcelona adına Kulüp Başkanı Joan Laporta ve Limak adına Onursal Başkan Nihat Özdemir imzaladı.

Spotify Camp Nou’nun yenilenmesi projesi ile Limak olarak dünya çapında çok önemli bir projeyi daha hayata geçireceklerini ifade eden Limak Şirketler Grubu Onursal Başkanı Nihat Özdemir, “Sadece Kulüp için değil, Barselona şehri ve Kulübün taraftarları için de büyük anlam taşıyan Spotify Camp Nou’nun yenilenmesi işini, zorlu bir rekabet içinde geçen teklif sürecinin ardından üstlenmiş olduk. Bu proje Limak açısından ufkumuzu ve vizyonumuzu ne kadar geniş tutabildiğimizi gösterirken, hepimizi haklı olarak gururlandırıyor ve heyecanlandırıyor” dedi.

FC Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta ise, “1992 Yaz Olimpiyat Oyunları’ndan sonra Katalonya’da bir spor tesisi için yapılan en önemli dönüşüm ve modernizasyon projesi olacak olan yeni stadyum, Espai Barça’nın baş tacı olacak. Hiç şüphesiz bu süreç hem Kulüp, hem de Limak’a büyük bir profesyonel sorumluluk yüklüyor. Barselona Futbol Kulübü’nün 125’inci kuruluş yıldönümüne denk gelen Kasım 2024 tarihine kadar bu süreci başarıyla tamamlayacağımıza inanıyoruz” dedi

Tema Tasarım |