LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 7 July 2023

İyi ki Varsın Şerife Ebru YILMAZ

İyi ki Varsın Şerife Ebru YILMAZ Geçmiş tarihi boyunca sayısız medeniyetlere beşiklik yapmış, geçmişten beri devam eden…

İyi ki Varsın Şerife Ebru YILMAZ

2023-07-07 Güncelleme: July 7, 2023 04:13

İyi ki Varsın Şerife Ebru YILMAZ

Geçmiş tarihi boyunca sayısız medeniyetlere beşiklik yapmış, geçmişten beri devam eden dokumacılık ,gıda ve tarım çevreleri özelikle de şifalı mesir macunu Sultaniye üzümü ile ünlü coğrafyasında ; şehir ortalama 150 kilometre mesafe,sınırları içinden Gediz Nehri’nin önemli kollarından olan Selendi Çayı’nın geçişi ve yöre halkının yöresini tütüncülük, tarım ve hayvancılıktan elde etmekla beraber, Kınık Tepesi Mesire Alanı, Çıkrıkçı Köyü ve Ömer Dede ve Zeynel-i Abidin Türbesi bulunan , Verimli toprakları ile ünlü Manisa İlimizin şirin ilçesi Selendi
“İyi ki Varsın” yazı dizimizde, İletişim , bilişim ,savunma sanayi ve uluslararası ticaret uzmanı, kültür elçisi “Başarı Onu O başarmayı Seviyor” sloganını ile Şehzadeler Şehrinin Kızı” almış bir değer olan Şerife Ebru Yılmaz’a yer verdim.

Şerife Ebru Yılmaz , Manisa İlimize bağlı Selendi ilçemizde 18 Mayıs 1990 da dünyaya geldi. Öğrenim yılları sırasıyla ; 1996 -2004 Selendi Yatılı Bölge Okulu, 2004-2008 Demirci Yabancı Dil Bölümü Lisesinde tamamlayıp,2012 yılında mezun oldu da Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Gemoloji Bölümünden oldu.

Şerife Ebru Yılmaz’ın yaşamında; savunma sanayi sanat, ticaret, eğitim, finans, medya, profesyonel hizmetler, araştırma ve geliştirme ve STK Bileşenleri var.
Savunma Sanayi ARGE ve Savunma Sanayi Diplomatik İlişkiler Yatırım Koordinatörlüğü görevinde bulunan Şerife Ebru Yılmaz ;
“Dijital diplomaside her şey yatırımı gerektirdi. İnsana, ekiplere, inovasyona yatırım… Ben de tam anlamıyla bunu gerçekleştiriyorum. Dünya, ortamlardan farklı bir yöne doğru gidiyor ve dijital göstergeler bu yolda büyük önem taşıyor. Bu alanın içinde her gün yeni disiplinler yerleşiyor. Dijital diplomasi de bunlardan biri. Ben bu iki ülke arasındaki bir köprü görevi olmayı istedim ve muhtemelen bunu da başardım diyor ve ekliyor.

Savunma Sanayii’nde yaşananlar, heyecanla izleyenler ve takip ediyoruz. Bu yaşanan güzel gelişmelerden Türk halkının da haberdar olmasını ve ortaya konan milli ürünlerle herkesin gurur duymasını istiyoruz.

Özel son 5 yılda , savunma sanayinde yaşanan tüm bu gelişmeleri kullanma açısından oldukça önemli ve kritik öneme sahip olması. Milli Savunma, kendi ayakları üzerinde durabilmek adına üstün bir başarıya imza atmıştır. Demekte.

Aynı zamanda bir İHA Pilotu; Uçuş koruma uçuş hava araçlarının her türlü harekâtında uçuş kontrollerini çalıştıran veya otonom operasyonunu planlayan ve takip eden sistemi içinde yer almaktan son derece gururlu.
Bunların dışında,At Biniciliği,Silah Atıcılığı ve her şeyden önce Mücevherat Sektöründe Özel Tasarımcı alanında uzman.
Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan son derece mutluluk duyan Şerife Ebru Yılmaz fırsat buldukça projelere destek vermek adına, kapsamlı projelerle insanlara uzanan elin kendisi olmak istediğini her fırsatta söylüyor. Bunun en güzel örneğii ,2016 yılında” Memleketim Gülsün,Yetimler Gülsün” projesinde yaşatarak, 215 öğrenciye verdiği destekle, Kültürel içlerindeki ve kurumsal destek alanındaki üstün performansları , uluslararası platformdaki dostları ve yönetici ve yönetici duruşu her daim örneği geçmiştir
Eğitim, Bilişim-Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu İktisadi İdareler başta olmak üzere daha birçok platformda da sayısız eğitim ödülleri ile taçlandıran yapılanmasında; Stratejik Düşünce ve Enstitüsü Diplomatik kariyerinin yanı sıra , 2018-2019 yılları arasında Türk Dünyası Turan Birliği Teşkilatı Baş Danışmanlık görevinde yer depolaman büyük payını ifade edebilir.
Şerife Ebru Yılmaz;
Mücevher tasarımı, üretimi ve pazarlama alanında bir koruyucu olarak, kariyerine yeni bir ivme kazandırmanın gururu ile sektördeki gelişimine yakınen takip ederken şu ifadelere yer veriyor.
Geçmiş ve bizim kuyumculuk endüstrimiz diğer tasarım merkezlerinin olduğu gibi üretim ve pazarlamanın ilk adımı olarak tasarım yer almaktadır.
Hedef kitle hedef kitlelerinin belirlediği temalar üzerinden gerçekleştirerek, ortaya çıkan yeni modellerin yurt içi ve yurt pazara yerleştirme ,Türk dışı kuyumculuk bölgesi kaliteli ve temiz işçiliğiyle birlikte uluslararası sektör tanıtımına önem vermesi ve uluslararası eğitim dağıtımından yararlanması uygun olacaktır. Diyor

Kendilerinin ,kültürel yapıları ve Savunma Sanayii, teknoloji ve bürokrasi çevresindeki üstün performans, platformlardaki ticari düşmanlıkları muhafazasına saygı duyan ve muhafazakar ikametgahı her daim örnek olmuştur.

Şerife Ebru Yılmaz; zekasını, erdemlerini, başarılarını, öncelikle kaynağının insan olduğu mirasına borçlu olduğunu hatırlatarak, birlik, beraberlik, paylaşımcı anlayışımızda, kimliğimizi yaşatmayı görev edinerek, içimizdeki o ruhu en yakın dostumuz belleyip onu içine alarak gittiğimiz her yere götürerek ve kararlarımızda ortak edinirsek “Yurtta sulh cihanda sulh olur” diyerek birlik ve beraberlik mesajı vermektedir.

Ülkesine olan sevgisi, özlem duygusu ile saygın ve bir o kadar koruyucu yaklaşımları, iş dünyasındaki yardım sever vizyon anlayışı, hayata anlam katmasını bilen/bildiren girişimci ruhu, bilgelik temel ve toplumun sevgisini benimsemesini sahip olduğu yuva ile gelecek için daha birçok kişiye hayata kazandırılmasına liderlik edecek olan uluslararası bir diplomat kimliği ile tüm çalışmalarından dolayı, “İyi ki varsın Şerife Ebru Yılmaz” buyurun.

Levent Kandemir

Tema Tasarım |