LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 23 February 2023

İyi ki varsın Ülkü Tosun Toksoy

İyi ki varsın Ülkü Tosun Toksoy Medeniyetler tarihinde sayısız medeniyetlere beşiklik eden, M.Ö. 3000 kişilik yığınlar, Ceyhan…

İyi ki varsın Ülkü Tosun Toksoy

2023-02-23 Güncelleme: February 23, 2023 23:00

İyi ki varsın Ülkü Tosun Toksoy

Medeniyetler tarihinde sayısız medeniyetlere beşiklik eden, M.Ö. 3000 kişilik yığınlar, Ceyhan ırmağı havzası içinde, çukur ovanın bereketli topraklarının bulunduğu kent merkezinin kurulmasıyla, Anadolu, Asya’yı Avrupa’ya ulaşan bir köprü konumu,has zengin tarım toprakları ve geniş ormanları ile yer fıstığıyla ünlü ekonomi tarım, hayvancılık, ticaret, dokumacılık ve sanayie dayalı ,çukur ova’ya has zengin tarım toprakları ve geniş ormanları ile Akdeniz’in incisi şirin ilimiz Osmaniye

İşte Ülkü Tosun Toksoy’un kültürü, ticari ahlakın yapılanması, aile yapısı, kültürü ile memleketinin özünde yaşayan, bütün sosyal çevrelere de yaşayan bir ülkede başarılı örnek bir timsali. Aynı zamanda da siyasi bir partinin Yardımcı Başkanlığını yapıyor. Onun başarısının dolu hayatını anlatmak ise bizi biraz daha heveslendirip dahası heyecanlandırıyor.

01.02.1972 tarihinde ,Osmaniye’nin Endel (KoçYudu) köyünde dünyadan gelen Ülkü Tosun Toksoy, çiftçi bir aileden gelmesi ile elde etme yıllarının hemen hemen tamamında, Osmaniye’nin nin işletmeleri var. İlk Okulu köyde, orta okulu Gökçedam Ortaokulu sonrasında Liseyi Osmaniye Atatürk Lisesinden mezun oldu. Annesinin vefaatı nedeniyle bir yandan çalışmak, diğer yandan eğitim hayatını sürdürmek zorunda kaldı. Tanıştığı eşi Hasan Toksoy ile evlendi ve Kırıkkale ye yerleşti. Birbirinden tatlı iki kız çocuğu ve bir erkek evladı olan Ülkü Tosun Toksoy , Kariyerinde Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin izlerine rastlamak mümkün.

Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucuları ile Siyasete merhaba dedi. Halen aktif olarak da Kırıkkale Yahşihan İlçe Belediyesinde görev almakta.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan son derece mutluluk yaşadıklarını ifade ederken, fırsatı kullanma dönemlerinde projelere destek vermek adına, kapsamlı projelerle insanlara uzanan elin kendisi olmak istemek her fırsatta değerlendirmekle beraber; başta Kırıkkale merkez olmak üzere çevre ilçelerde de siyasi litaröter de eğitimler vermiş olmuş ve bu eğitimleri sürdürmekte olup halen devam etmektedir.
Yaşayan, kültürel özellikler, siyaset alanındaki üstün performans, Sivil Toplum Kuruluş platformundaki dostlukları çevreleyen saygın ve muhafazakar duruşu her daim örneği olmuştur. Onun bu görevlisi ve alıcı duruşu hem mesleği hem de çeşitli meslek dallarında da yönetici pozisyonunda ki sertifikası ve ödülleri sayesinde onlar, kariyer hedefini bir adım da bir adım taşımıştır.

Ülkü Tosun Toksoy’un , saflığını, zekasını, erdemlerini, başarılarını, öncelikle kaynağının insan olduğu geçmişine borçlu olduğunu hatırlatarak, birlik, ayrılış, paylaşımcı bakış anlayışımız, varlığımızı yaşatmayı görev edinerek, içimizdeki o ruh en yakın dostumuz belleyip onu elden ele dolaşıp ona yere götürerek ve kararlarımızda ortak edinirsek “Yurtta sulh cihanda sulh olur” diyerek birlik ve beraberlik mesaj verir..

Üç çocuk annesi olan Ülkü Tosun Toksoy; yaşam ortamı, planlamalarına ve iş gücüne oldukça önem veriyor. O hem bir iş çocukları hem de iyi bir anne görünümü gururunu yaşıyor. Haftalık planlamalarına, iş saatlerine, randevularına oldukça özen gösteriyor. Genel olarak görev, tüm eğitimler ve geniş vizyon ile ilkemiş ilkeler ile hem siyasi arena, hem de birçok alan değeri, kuralların standartların muhafaza edilmesi konusunda engin deneyim ve bilinçli olan bir yönetici olan;
Ülkü Tosun Toksoy’a , ülkeye olan sevgisi, işletme girişimci ruhu ve kurumsal yönetim anlayışı, beklentin, Yönetim – Strateji belirleme alanındaki gösterge özelliği, bilgelik özellikleri ile dağılımı sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması, iniş de hem siyaset hem de iş yükün , kaynağı insan olan, faydalı çoğul paket hayata kazandıracağını biliyordu ve devam ettiriyordu,
İyi ki varsın Ülkü Tosun Toksoy ‘ diyoruz.

Tema Tasarım |