LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 5 July 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İngiltere temsilcilerini kabul ederek görüştü

KKTC’ye turizim, inşaat, güneş ve rüzgâr enerjisi alanlarında yapılması planlanan yatırım olanakları değerlendirildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İngiltere temsilcilerini kabul ederek görüştü

2023-07-05 Güncelleme: July 5, 2023 09:46

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İngiltere Başkanı Murat Bingöl ve yönetim kurulu Üyesi Dr. Belma Uysal’ı kabul ederek görüştü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilciliği’nde gerçekleşen görüşmede KKTC Londra Temsilcisi Çimen Keskin ve Turkiye Cumhuriyeti İngiltere Büyükelçisi Koray Ertaş da hazır bulundu.

Görüşmede, KKTC’ye turizim, inşaat, güneş ve rüzgâr enerjisi alanlarında yapılması planlanan yatırım olanakları değerlendirildi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, kabulde yaptığı konuşmada, Anavatan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştirmiş olduğu önemli yatırımlara dikkat çekerek, Türkiye’den KKTC’ye deniz altından 80 km uzunluğunda kabloyla getirilmesi planlanan elektriğin öneminin altını çizdi.
Cumhurbaşkanı, bu önemli projeyle KKTC’nin enerji ihtiyacının karşılanacağını vurguladı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti arasında oluşturulacak elektrik enterkonekte sisteminin rüzgâr ve güneş enerjisi ile desteklenerek elektriğin çok daha ucuz ve sürdürülebilir hale getirilebileceğine dikkat çekti.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İngiltere Murat Bingöl de yaptığı konuşmada bir grup yatırımcıyla birlikte sonbahar aylarında KKTC’ye ziyaret gerçekleştirmeyi planladıklarını vurgulayarak, KKTC’nin tanınmasına tam destek verdiklerini belirtti.
Cumhurbaşkanı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ne, KKTC’nin haklı davasına vermiş olduğu destek nedeniyle teşekkür ederek, en kısa zamanda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği yetkilerini ülkemize beklediğini ifade etti.

Tema Tasarım |