LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 18 January 2023

İngiltere’de hükümet geri adım attı. Grevi sonlandırmak için zam teklifi

Maaş zammı için demiryolu çalışanlarına aracılar vasıtası ile zam teklifi götüren İngiliz hükümeti, sendikalardan gelecek cevabı bekliyor.

İngiltere’de hükümet geri adım attı. Grevi sonlandırmak için zam teklifi

2023-01-18 Güncelleme: January 18, 2023 12:31

İngiltere Ulaştırma Bakanı mark Harper, İngiltere genelinde demiryolu işçilerinin başlattığı grev sonrası aksayan ulaşım hizmetleri için harekete geçtiklerini açıkladı. Sendikaların grevi durdurması için daha iyi bir maaş teklifi anlaşması teklif edildiğini açıklayan Harper, sendikaların cevabını beklediklerini ima etti.
Demiryolu çalışanlarına iki yıl içinde yüzde dokuz zam teklifi içeren paketi açıklayan bakan, çalışanlara bu yıl hemen başlamak kaydıyla yüzde dört ve önümüzdeki yıl da yüzde beş maaş artışı teklif ettiklerini söyledi.
İngiliz basınına konuşan Ulaştırma Bakanı, “İşletme şirketleri demiryolu sendikalarına yeni bir teklif götürmek için benden izin aldı. Benden istenen buydu, süreçte rolüm bu oldu” açıklamasını yaptı.
Demiryolu sendikası RMT bu ayın başında 2025’ten önce zorunlu işten çıkarma garantisi olmayan yüzde dokuzluk bir teklifi reddetmişti. Bu yeni teklifin de kabul edilmeyeceği düşünülüyor.

Tema Tasarım |