LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere, Kültür Sanat 13 March 2023

Mor ve Ötesi 23 Mart’ta “Sirenler”i Londra’da çalacak !

Türk rock müziğinin başarılı grubu Mor ve Ötesi, X activities’in organizasyonuyla 23 Mart Perşembe günü Londra 02 Indigo sahnesinde sevenleriyle buluşacak.

Mor ve Ötesi 23 Mart’ta “Sirenler”i Londra’da çalacak !

2023-03-13 Güncelleme: March 13, 2023 13:25

Yerli alternatif rock grubu Mor ve Ötesi, ikonikleşmiş şarkılarını; 23 Mart Perşembe günü dünyanın en önemli kültür ve sanat başkentlerinden biri olan Londra’da seslendirecek.

Türkiye’nin müzik tarihine 20 yılı aşkın süredir unutulmaz eserler bırakan grup, “Bir Derdim Var”, “Cambaz”, “Oyunbozan”, “Uyan” gibi ikonikleşmiş şarkılarıyla 23 Mart’ta Londra O2 Indigo sahnesinde dört bine yakın müzikseverle buluşacak. Türk rock müziğinin en güçlü temsilcilerinden biri olan Mor ve Ötesi; vokalde Harun Tekin, gitarda Kerem Özyeğen, bas gitarda Burak Güven ve davulda Kerem Kabadayı’dan oluşuyor.

Gerçekliğe dayalı ustaca yazılmış şarkı sözleriyle yalnızca duygusal değil, toplumsal konularda da pek çok eser ortaya çıkartan grup son albümü Sirenler”i 2022’nin başında çıkartmıştı.

Kerem Kabadayı

Türkiye’nin sevilen müzik grubu ‘Mor ve Ötesi’ son olarak 2018’de geldiği Londra’ya beş senelik bir aranın ardından X activities‘in organizasyonu ile Londra’da sahne alacak.

Grubun Londra’daki konserine gitmek isteyen müzikseverler https://xactivities.co.uk sitesinden bilet temin edebilirler.

Tarih: 23 Mart Perşembe, Saat 20:00’de
Mekan: O2 Indigo
Adres: 205 Peninsula Square, London SE10 0ES

Bizim normalimiz enkaz altında kaldı

Socrates Dergi’sinin, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen depremde zarar gören yurttaşlar için yaptığı dayanışma yayınında konuşan  Mor ve Ötesi solisti Harun Tekin, “Yaşananlar, normale dönülecek şeyler değil. Bizim normalimiz yok. Bizim normalimiz enkaz altında kaldı” demişti.

Socrates Dergi’nin ‘Sahadayız’ dayanışma yayınında konuşan Tekin, “Her depremde enkaz altında kalmamak için sokakta birbirimize iyi davranmamız gerekiyor. Bu ikisinin arasında bir bağlantı var. Yaya geçitlerinde yayalara yol vermemizle, yaptığımız evin kalitesi arasında bir bağlantı var” diye konuşmuştu.

Tekin, geleceğe dair umutlu olmanın öneminden bahsederken, “Bu yaşadığımız şey kaderimiz değil. Biz yaşadığımız hayatı değiştirebiliriz. Bize cumhuriyeti 100 yıl önce kuranların da söylediği bir şey bu. Kendi hayatımızı değiştirecek iyi kalpli, bilime inanan insanlarız. Biz canavarlaşmayacağız. Bütün canavarlara rağmen…” diye konuştu.

SİRENLER

Sirenler, Mor ve Ötesi’nin 21 Ocak 2022 tarihinde çıkan 8. stüdyo albümü. Toplam 11 şarkı var albümde ve grubun 10 senedir yeni albümsüz olduğu varsayıldığında en özlenen ve beklenen albümü diyebiliriz. Grubun vokali Harun Tekin, bu on yıllık ara için şu yorumda bulunmuştu: “1999’dan 2012’ye kadar 2-3 yılda bir albüm yayınlıyorduk. Belli bir noktadan sonra grupların sınırları olabiliyor. Bu tüm gruplar için geçerlidir. Bu bir nevi metal yorgunluğu da olabiliyor.”

1- Adamın Dibi
2- Dünyaya Bedel
3- Linç
4- Canavar
5- Forsa
6- Hazinende
7- Kaptan
8- Ağrılar
9- Tünel
10- İstiklal

11- Park

Mor ve Ötesi’nin 28 Mayıs 2022’de, 35 bin kişiye verdiği İnönü konserinin filmi “Tamiri Mümkün”, Türkiye vizyonundan hemen sonra, 20 Ocak’ta İngiltere’nin başkenti Londra’daki 3 sinema salonunda izleyiciyle buluşmuştu.

Mor ve Ötesi‘nin İnönü Stadı’nda (Vodafone Park) gerçekleştirdiği konser, müzik tarihimizin önemli anları arasında yer aldı. Yaklaşık 3 saat süren konserde grubun unutulmaz şarkılarının dışında son albümü Sirenler‘de yer alan şarkılara da yer verilmişti.Bu zor zamanlarda iyi ki varlar. Nice 20 yıllara. Nice 20 yıllara mor ve ötesi.

brıtsh yasam

 

Tema Tasarım |