Ana Sayfa Gündem 20 Kasım 2020

Çakmaktaş’tan Flaş Açıklama

Alaattin Çakı’ının yakın arkadaşı Üzeyir Çakmaktaş, Çakıcı’nın Kılıçdaroğlu’na gönderdiği mektup ile ilgili  sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

Çakmaktaş sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun gündem değiştirmek için Çakıcı’ya yönelik yapmış olduğunu hakaret ve iftiralara istinaden Çakıcı’nın kendisine mektupla cevap verdiğini belirtetek, bu durumu bazı kişilerin bir takım komplo teorileri üretek, Çakıcı’nın bir yerlerden emir aldığını yorumladıklarnı ifade etti.

Çakmaktaş durumunun farklı olduğunu belirterek, Çakıcı’nın 9 sene öncede yine mektup yazarak Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiğini, kınadığını ve uyarığını belirtti.

Çakmaktaş’ın sosyal medya hesabında paylaştığı 26 Mayıs 2011  tarihli haberde, Çakıcı’nın Kocaeli’deki Kandıra F Tipi Cezaevi’nde Kılıçdaroğlu’na kendi el yazısı ile mektup yazdığını  fakat mektubun hakaret ve tehdit içerdiği gerekçesiyle göndelirmediği belirtildi.

Çakmaktaş yaptığı paylaşımda; “Hepinizin bildiği gibi Alaattin Çakıcı,CHP lideri Kemal Kılıçtaroğlu’nun gündem değiştirmek için kendisine yönelik iftira ve hakaretlerine yazılı bir açıklama yaparak cevap verdi.Bu tavır onurlu bir insanın meşru müdafaa
hakkıydı.Alaattin Çakıcı’da bu hakkını kullandı.
Kimileri bu tavrı konjontüre bağladı,komplo teorileri üretti;bir yerlere selam ya da emir vs olarak yorumladı.Oysa Alaattin Çakıcı,geçmiste de Kemal Kılıctaroglu’nu elestirmiş,uyarmıs,kınamıstı.
Aşağıdaki mektup tam 9 yil önce Kemal Kılıctaroğlu’na cezaevinden yazılmistir” dedi.

Tema Tasarım |