Ana Sayfa Yazarlar 23.06.2020 765 Görüntüleme
Kanada’dan Kıbrıs’a; Dünya Seninle

Kanada’dan Kıbrıs’a; Dünya Seninle

Girne Amerikan Üniversitesi, öncü olmanın ve fark yaratmanın duygusunu kıtalar arası eğitim imkanıyla sağlıyor. GAÜ Kartalları dünya insanı oluyor… Toronto’da GAÜ mezunu olduğunu tesadüfen öğrendiğim arkadaşım hemen iki sokak ötemde oturuyor. Her alanda insan yetiştiren, her kültürü kapsayan ve her ülkeye kucak açan bugünün üniversitesi GAÜ sayesinde Amerika’dan Kanada hikayeme kadar birçok konuda ayrıcalık yaşadım diyebilirim.

Kıbrıs… Bu güzel Akdeniz Adası, bilim merkezinin dışında yılın büyük bölümü güneşli bir hava olmasından dolayı turizm alanındaki başarısı da yadsınamaz. Arkasında Beşparmak Dağları, önünde Girne deniz manzarası olan GAÜ Kampüs yaşamından sonra Kanada’daki hiçbir üniversite ne yazık ki dikkatimi çekmiyor. Hayatı dönemlere ayırıp, kişisel olarak kendimi geliştirdiğim için şu anda Kuzey Amerika kıtasında yaşıyorum ve bana çok şey katacağını biliyorum… Elbet bir gün döneceğim. Dönüşüm muhteşem olacak!

Dünya aslında büyük değil, mesafeler uzak değil. Küresellik sadece bir kelime olmaktan çıktı benim için. GAÜ yolculuğumda kendime çokça bilgi birikimi kattım, bakış açım değişti, farklı açılardan bakmayı öğrendim. GAÜ’den aldığım bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘‘Her öğrendiğin dil ve tanıştığın insan yeni kapılar açacak sana. Burada geçirdiğin an’ları yanına alacaksın. O anlar yolunu bulmana ve şekillenmene yardımcı olacak. Çünkü hayat yaşadığımız anlardır.’’ Üniversite okumak, ‘meslek’ dışında birçok manevi değer kazandırıyor. Bu öğrenilenler de kişiyi erdemli bir insan yapıyor.

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar ile geçtiğimiz günlerde yazıştık. Beni bana anlatan baba adam… Büyük bir olgunlukla ‘‘…Benim her zaman değer verdiğim bir birey olarak…’’ mesajıyla onore oldum.

Hayatta öğrenciyim diye boşuna demiyorum. Gücüme güç katan GAÜ yüksek lisans öğrenci kimliğimi cebimde taşıyorum. Her gün uyanırken imzasını gururla taşıdığım GAÜ lisans diplomamı görüyorum. GAÜ Kartalı olarak kanatlarımı her çırptığımda başarıyorum.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği: İletişim Uzmanı


İlginizi çekebilir

Kazan Kazan

Kazan Kazan

Tema Tasarım |