Ana Sayfa Yazarlar 8.06.2020 143 Görüntüleme
YENİ HAYAT…

YENİ HAYAT…

Tom Hanks’in başrolde oynadığı “Yeni Hayat Cast Away” i izleyenleriniz vardır.

Benim çok sevdiğim farklı zamanlarda tekrar tekrar izlediğim filmlerimin başındadır.

Umut verici Mesajları fazladır. Filmin içeriği zor durumlarda yaşamayı içinde bulunulan durumu ve bu koşullarla yaşamayı, sergileyen yeni hayatı anlatmaktadır. “Yeni Hayat” umudunu mesajlarıyla hiç kesmeyerek  başlar.

İşte tam da bugünler de 2020 nin ilk günlerinden beri tüm dünyayı etkisi altına Corona virüs kabusunu yaşayarak ayakta durmaya devam edenler olarak “Yeni hayat” dediğimiz ortamlara uyum sürecini yaşamaktayız.

Yeni hayatta bizi bekleyen ilklerin başında temiz çevre mantığıyla hareket etmemiz geliyor.

Farkındalık yaratıldı.  Hijyenle  birlikte sosyal mesafe hayatımıza girdi. Dijital ortamlarla işlerimizi takip eder olduk. Dünya geneli salgının bitmediği yani sona ermediği her gün dünya haberlerinde yerini aldığını görüldü.

Normalleşme ile beraber sokakları doldurduğumuz şu günlerde  sosyal izolasyona uyulmaması, asker uğurlamalar, sahillerin doluluğu, AVM lerin yoğunluğu bu kadar yapılan tedbir ve önlemlerin boşa mı gideceği sorularını da beraberinde getiriyor.

Sokaklar ,etraf yerlere atılmış kullanılmış maske, eldiven vs  ile dolu.

Ben fazlasıyla utanır oldum. Bu görüntülere şahit olmakla beraber insanların bu kadar duyarsız ve temizliğe önem vermeyerek adeta davetiye çıkartmasına utanır oldum. Umudumu yitirmeden  bu insanlar da düzelecek diyorum. belkide kendimi teselli ediyorum.

Hayatın asıl gerçekleri yaşamımızın her alanında kendini gösterir oldu ki! bu gerçeklerin başında da ekonomi geliyor.

İstihdamı artıracak, cari dengeye katkıda bulunacak, katma değeri yüksek  ihracatı artırıcı yatırımlarla  projeler gündemde;, Hükümet tarafından destelenmesi beklenen bu projeler umarım bir an evvel hayata geçer ve bir nefes alınır.

İhracatçılarımız gün sayıyor ertelenen, yeni fuarlarda yer almak için, ihracat hedefleri yeniden revize edilerek belirlendi bile.

Moral hayatın ana ilacı ve yüksek moralle hızla başladığımız bu “Yeni Hayat”ımız da üretken durumda olduğumuz sürece gücümüzün önüne kimseler geçemez.

Yurt dışında  alışveriş merkezlerinde beklenmedik bir anda  karşımıza çıkan ürünlerin bandrolün de  ‘Made in Turkey’ yazısıyla karşılaşmak nasıl gurur vericidir değil mi? gülümsetir hep  beni…

Çalışkan ülkenin insanlarıyız biz ,bereketli toprakları olan sanayisi ile zengin olan üretken milletiz biz. Corona günlerinin de özellikle Anadolu da ki fabrikaların bacaları  hiç sönmedi,

Gaziantep başta olmak üzere bir çok Sanayi kentinde üretimler sağlık alanına da çevrilerek hep devam etti.

“Yeni Hayat” a bizi hazırlayan sektörler ,moralle devam etti üretimlerine…

İşte bundan sonraki! “Yeni Hayat”ımızın bugünlerde aynı Tom Hanks ‘in “Yeni Hayat” filminde ki gibi bir anda yeni sayfa açılan bu dönemde  umudumuzu kaybetmeden daha güçlü var olmalıyız.  Benim hala umudum var “senden” diye haykırmalıyız! ‘Yeni Hayat’ larımıza,

Umudun yanı başımızda olacağı günlerimiz hep olsun,

Sevgiyle…

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği: TV Program Yapımcısı


İlginizi çekebilir

19 Mayıs 1919’un anısına

19 Mayıs 1919’un anısına

Tema Tasarım |