Ana Sayfa Dünya, Eğitim 19 Mart 2021

KSTÜ Diş Hekimliği Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi

Öğrencilerine beyaz önlükleri öğrenim hayatları süresince eğitim alacakları hocaları tarafından giydirildi. 2022 yılında sağlık ordusuna katılacak hekim adaylarının sağlık sektörüne başlamalarının ve KSTÜ ailesine katılımlarının kutlandığı etkinlikte, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından KSTÜ öğrencilerinden oluşan gurur tablosu sahne aldı.

Geçtiğimiz günlerde  Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği 4. sınıf öğrencileri için Sn. Rektör Prof. Dr. İbrahim Levent TANER hocanın önderliğinde İdari ve Akademik personelin katkılarıyla Ömer Gültekin Konferans Salonunda Beyaz Önlük Giyme Töreni gerçekleştirildi.

TÖRENDE DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Programın açılış konuşmasını yapan  Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Levent TANER,  öğrencilerle aynı heyecanı taşıdığını belirterek, “Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Diş Hekimliği Fakültesi sizinle birlikte çok daha yükseklere çıkacak. Siz burada sadece iyi bir hekim, iyi bir ekip olmayı öğrenmekle kalmayacak, hayatı da birlikte öğreneceksiniz. Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi özgürlüktür; huzurlu akademik ortamdır ve bu sizinle daha da artacak.” dedi.

TANER, “Sizlerle çok daha güçlü ilerleyeceğimize, iyi işler başaracağımıza, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bakışları altında Türk milletine, insanlığa büyük değer katacağınıza, bizi hem ülkemizde hem ülke dışında çok iyi temsil edeceğinize, sadece iyi birer hekim olarak değil, iyi birer insan olarak yetişeceğinize inanıyoruz. Ailemize hoşgeldiniz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan  Diş Hekimi Öğrencilerinin heyecanları fazlaca gözler önündeydi. Gazetemize konuşan Diş Hekimi adayı 4. sınıf öğrencisi Enes Emre ERLALE; onurlu ve bu mutlu günde hocalarımızın yolunda ilerlemeyi ilke edindik. Bu gün şunu anladım ki sorumluluğumuzun bir kat daha bilincine vardık. Tüm hocalarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. ifadelerine yer verdi.

Duygulu ve Gurur dolu anların yaşandığı üniversitede 4. sınıf öğrencilere hocaları tarafından giydirilen beyaz önlükler alkışlar eşliğinde taçlandı. fotoğraf kareleri ile  KSTÜ Diş Hekimleri “BEYAZ ÖNLÜK”  giyme töreni sona erdi.

Hülya ÖZKOYUNCU

 

İlginizi çekebilir

Bakan Çavuşoğlu Libya’da

Bakan Çavuşoğlu Libya’da

Tema Tasarım |