LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya, Gündem, İngiltere, Kültür Sanat, Türk Dünyası, Türkiye 9 November 2021

Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi’nden Özdebir’e Verimlilik Ödülü

  Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi (World Academy of Productivity Science – WAPS8) verimlilik konusundaki girişimleri ve çalışmaları…

Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi’nden Özdebir’e Verimlilik Ödülü

2021-11-09 Güncelleme: November 9, 2021 16:24

 

Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi (World Academy of Productivity Science – WAPS8) verimlilik konusundaki girişimleri ve çalışmaları nedeniyle Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’e verimlilik ödülü verdi. WAPS ayrıca Özdebir’i Akademi üyeliğine de seçti.

Söz konusu ödül, verimlilik alanındaki küresel ölçekte en üst yapı olan Dünya Verimlilik Bilimleri Konfederasyonu’na (WCPS) bağlı Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi (World Academy of Productivity Science – WAPS) tarafından bu alanda üstün başarı göstermiş iş insanları ve akademisyenlere veriliyor. Akademi üyeliğine kabul edilenler, hayatlarının önemli bir bölümünü verimlilik artışı yoluyla insani gelişmeye adamış seçkin kişilerden oluşuyor.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sanayi sektörlerinin verimliliğini artırmada üstlendiği öncü rol, hayata geçirdiği Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Merkezleri ve OSB verimlilik artırma faaliyetleri nedeniyle madalya almaya hak kazandı ve üyeliğe kabul edildi. Özdebir madalya ve üyeliğe kabul belgesini Kanada merkezli WCPS’in Yönetim Kurulu üyesi olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik eski Genel Müdürü Anıl Yılmaz’ın elinden aldı.

Özdebir, böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı onur duyduğunu ifade ederek, Akademi yönetimine teşekkür etti. Türkiye’nin her alanda verimlilik sorunu olduğunu ifade eden Özdebir, sanayi alanındaki verimsizliği Ankara’da kurulan model fabrika ile net bir biçimde gördüklerini belirterek, “Dünya ile rekabet edebilmek için önce verimliliğimizi artırıp, ardından dijital dönüşümü gerçekleştirmek zorundayız. ASO olarak hem kentimiz hem ülkemiz sanayicilerinin bu dönüşümünü sağlamak için bütün gücümüzle çalışıyoruz ve bu dönüşümü sağlayıncaya kadar da çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Nurettin Özdebir’in Çin Halk Cumhuriyeti (Chengdu, Sichuan) Dünya Verimlilik Konferansında gerçekleştirilmesi planlanmış olan Dünya Verimlilik Bilimi Akademisi üyeliğine (fellow) kabulü ve ödül töreni Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmişti.

Tema Tasarım |