LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya, Eğitim, Gündem, Magazin, Sağlık, Turizm, Türk Dünyası, Türkiye 9 November 2021

EVRENSEL DE BAŞARI HIZ KESMİYOR

    Ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sekmenlerinden bir tanesi hatta en önemlisi Ağız ve Diş…

EVRENSEL DE BAŞARI HIZ KESMİYOR

2021-11-09 Güncelleme: November 9, 2021 17:35

 

 

Ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sekmenlerinden bir tanesi hatta en önemlisi Ağız ve Diş Sağlığı olduğu Sağlık Bilimleri tarafından ispatlanmıştır.

Günümüzde, özellikle diş hekimliğinin çok gelişmiş olduğu ülkelerin hedefleri, diş hekimliği ve medikal dünyanın entegrasyonu, daha iyi kalite, daha düşük maliyetler, hastalıkların azalması ve daha sağlıklı nüfuslar için ağız sağlığı hizmetlerini hasta merkezli hale getirmektir.

Diş tedavilerinin gerçekleştirildiği, muayenehaneler, klinikler ve hastaneler esas olarak, tedavi için başvuran hasta sayısı, çalışma ortamının düzeni ve hastaya uygulanacak diş tedavilerine göre yardımcı personel sayısı ve çeşitliliği açılarından farklılıklar gösterir.

İşte Ankara Tunalı Hilmi Caddesi 60/6 Kavaklıdere adresinde 1995 yılında Diş Hekimi Zerrin (Işık) Tüfekçi tarafından ,Evrensel Ağız ve Diş Sağlığı Ltd. Şti bu amaçla kurulmuştur.

Zerrin Işık Tüfekçi, 1992 yılında Ankara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesinin hemen sonrasında sırası ile yüksek Lisans alanında;
2011- Aachen University, Lazer Mastership, Almanya
2015- Guglielmo Marconi University, Oral İmplantoloji, İtalya
2017- International Medical College (IMC) – IMC Master Program Aesthetic Dentistry
2017- Halen: Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Genel İşletme Doktora Programına devam ediyor. Aynı zamanda 2015 yılında, Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nü bitirdi.

 

 Evrensel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde neler mi yapılıyor?

a-Dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalarla yapılan İmplant Diş Tedavisi,

b-Dişeti Hastalıkları ve tedavisini içeren bir diş hekimliği branşı Periodontoloji (DişEti) Tedavisi

 c-Ağız ve çene cerrahisi, yumuşak doku ve dişlere bağlı kistler, tümörler gibi patolojileri (apikal rezeksiyon), diş ve çene kırıklarının tedavisini, çene kemiği içinde gömülü kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, gerektiğinde protez yapımına yardımcı olmak için ağız içindeki sert ve yumuşak dokularda yapılan düzeltmeleri içeren Cerrahi Operasyonlar

d-Dişeti hastalıkları ve tedavisini içeren Periodontoloji (Dişeti) Tedavileri,

e- Yumuşak doku ve dişlere bağlı kistler, tümörler gibi patolojileri (apikal rezeksiyon), diş ve çene kırıklarının tedavisini, çene kemiği içinde gömülü kalmış dişlerin çıkartılması veya sürdürülmesi, gerektiğinde protez yapımına yardımcı olmak için ağız içindeki sert ve yumuşak dokularda yapılan düzeltmeleri içeren Cerrahi Operasyonlar

f-Fonksiyonel çene ortopedisi, ağız dışı apareyler ve sabit tel tedavileri içeren Ortodontik Tedaviler,

g-Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

h-Protez, Çene Eklemi Problemleri

ı-Endodonti (Kanal Tedavisi),

i-Restoratif Diş Tedavileri

Yöntemleri uygulanmaktadır.

 

EVRENSEL AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ mizde ; Diş Hekimlerimizi kısaca anlatmak istedik.

 

Dt. Zerrin (Işık) Tüfekçi-Kurucu

Ankara’da doğan Zerrin (Işık) Tüfekçi ilk, orta ve lise öğrenimi Ankara’da bitirdi. 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1993 yılında muayenehanesini açarak serbest diş hekimi olarak çalışmaya başladı. Ekip çalışmasının önemini ve çalışmalara katkısını görerek 1995 yılında Evrensel Ağız ve Diş Sağlığı Limited Şirketi’ni kurdu. 2015 yılında, İtalya Pisa’daki Guglielmo Marconi Üniversitesi’nde “Oral Implantoloji” dalında masterını tamamladı. Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu.Tüfekçi, evli ve iki çocuk annesidir.

Dr. Dt. Bahar Uyanık
Endodontist (Kanal Tedavisi Uzmanı)

Ankara’da dğan Bahar Uyanık, 1994 yılında Hacettepe Üni. Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı yüksek öğrenimini 1999 yılında mezun olarak tamamlamıştır. 2000 yılı Şubat ayında Hacettepe Üni. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Endodonti programında doktora eğitimine kabul edilmiştir. Bu dönemde Hacettepe Üni. Diş Hekimliği Fak. Endodonti Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 2005 yılı Nisan ayında Endodonti Doktoru ünvanını almıştır. Aynı yıl Gazi Üni. Tıp Fak. Hastanesi Diş Polikliniği’nde uzman diş hekimi olarak göreve başlamıştır. Daha sonra adı Gazi Üni. Diş Hekimliği Fak. Acil Diş Polikliniği olarak değişen görev yerinden 2011 yılı Eylül ayında ayrılmış, Evrensel Ağız Diş Sağlığı Merkez’inde Endodonti uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Uyanık, evli ve bir çocuk annesidir.

Dr. Dt. Özlem Sezgin Çınar
Ortodontist

İzmit’te doğan Özlem Sezgin Çınar ilk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamlamıştır. 1998 yılında girdiği Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni 2003 yılında bitirmiştir. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda ortodonti ihtisasına başlamış ve 2010 yılında ortodonti uzmanı olarak mezun olmuştur. Tıbbi ilgi alanları; lingual teknik, ortodontide mini-implant uygulamaları, estetik uygulamalar ve erişkin ortodontisidir. Çınar, evli ve bir çocuk annesidir.

 

Dr. Dt. Duygu Yavuzer
Periodontist / Di
ş Eti Uzmanı

1987 yılında Erzurum’da doğan Duygu Yavuzer, lise öğrenimini Malatya’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne girmiştir. 2010 yılında mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Periodontoloji anabilim dalında doktoraya başlamıştır. Mesleki ilgi alanları arasında, dişeti çekilmesinin cerrahi tedavisi, dişeti hastalıkları tedavisi ve ağız içi lezyonların tedavisi bulunmaktadır.

 

Dt.Esra Ulucaköy
Pedodonti / Çocuk Di
ş Hekimliği

Ankara’da doğan Esra Ulucaköy ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. 2013 yılında girdiği Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2018 yılında onur derecesi ile mezun olmuştur. Selçuk Üniversitesi Pedodonti Anabilim Dalında doktoraya başlamıştır.

Yukarıda birbirinden deneyimli uzman Deneyimli Hekimler ile ,Öncü ve Kaliteli Hizmet anlayışı ile  %100 Hasta Memnuniyetini benimsemeye, 1995  yılından bu yana çağdaş metot ve modern aletlerle diş sağlığı alanında hizmet veriyorlar. Kısacası,

Başarı onları ,Onlar Başarmayı Seviyorlar.

 

Levent Kandemir

 

Tema Tasarım |