LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya, Gündem, Kültür Sanat, Türkiye 9 November 2021

İyi ki varsın Huriye Yıldız

Geçmiş tarihi boyunca Hitit, Friya, Lidya, Pers, Makedonya, Selevkos, Galat, Bergama, Roma, Bizans,Selçuklu, Osmanlı hakimiyetine ev sahipliği…

İyi ki varsın Huriye Yıldız

2021-11-09 Güncelleme: November 9, 2021 10:01

Geçmiş tarihi boyunca Hitit, Friya, Lidya, Pers, Makedonya, Selevkos, Galat, Bergama, Roma, Bizans,Selçuklu, Osmanlı hakimiyetine ev sahipliği yapmış sayısız medeniyetlere beşiklik yapmış,hareketli sosyal hayatı, zengin kültürü, genç nüfusu, tertemiz caddeleri, kaplıcaları, Porsuk Çayı ve yeşilliği ile insanı büyüleyen, uygar bir yaşam denince akla gelen ,ayrıca caddeleri, evleriyle adeta nostaljik Avrupa görüntüsünü yansıtan şehir yapısı,kaplıcaların termal turizmin gelişmesine temel oluşturduğu sanayi endüstri ve Bilişim kenti Eskişehir

İyi ki varsın yazı dizimde bir mimari mekânın içinde, kullanıcılara işlevsel, yapısal ve estetik ölçütlere göre en uygun tasarımı sunmak için çözümler üreten meslek dalında uzmanlaşmış İç mimar Huriye Yıldız’ a yer verdim.
Huriye Yıldız 20 Haziran 1980 Eskişehir doğumlu ve 2 Çocuk annesi. İlk öğrenim yılları Liseye kadar bölümünü doğup büyüdüğü Eskişehir de tamamlamasının ardından Antalya Necati Dölen Lisesinde kalan Lise eğitimini tamamladı. Lisans Eğitimlerini Süleyman Demirel Lisesi ve Anadolu Üniversitesinde tamamladıktan hemen sonra bır cok özel üniversıte sertıfıka egıtımlerı ile iç tasarım ve dekorasyon uzmalığı alanında meslek hayatına atıldı.

Bir çok firmada proje sorumlusu ve proje satış sorumlusu olarak çalıştı .Türkiye’ nin 7 Bölgesinde bireysel bir çok dekorasyon hizmetleri sunumu yapan ve hazırlayan Huriye Yıldız Samsun’da 6yıl DECONTES İÇMİMARLIK olarak yürüttüğü firmasını ailesinin isteği üzerine kapatma kararı aldı. Sonrasında meslek hayatına Ankara Çay Yolu DECO QUM İÇMİMARLIK olarak devam etti.

Halen bu firmada ;inşaat, mobilya, tekstil sekmenlerinde kurumsal ve bireysel tüm projelere mekan tekstil tasarımı, perde otel projeleri, akıllı ev sistemleri, villa projeleri, inşaat ve mobilya proje tasarım uygulama alanlarında Ankara merkezden bir çok şehirde koordineli olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Huriye Yıldız’ ın hedefleri arasında Yurt dışında kaliteli ve kapsamlı bir çok projeye imza atarak stil sahibi mekanlarda kendi tasarımlarını yaratmak olduğunu her defasında bildiriyor .
Sanatının zirvesinde yer alabilmek adına, Siyasetten tutun da, Bürokrasi İş dünyası ve Moda konsept lerinde yer almak adına Şehir turlarına çıkıyor,yaklaşık 20 yıldır moda, magazin, insan kaynakları, sosyal iletişim ve kişisel gelişim alanlarında; konusu insan olan eğitimler alıyor ve kendini adeta yetiştiriyor. Organizasyonlar, seminerler, toplantı ve sempozyumlar gibi sayısal sosyal aktivelere katılarak sosyal yaşamda adından söz ettirmiş olmanın hazını yaşıyor. İş hayatındaki ve sosyal yaşamdaki tüm bu koşuşturmanın yanı sıra aile yaşatışına ayrı bir özen gösteren kimliği var.

Ülkesine olan sevdası; doğup büyüdüğü Eskişehir başta olmak üzere Türkiye’nin Ankaraya’ya olan özverili tutkusu; işinde gösterdiği istek ve öz disiplin; girişimci ruhu ve yardımsever kişiliği, çalışmış olduğu sektörlerde gösterdiği yaratıcılık ve bilge kişiliğiyle bütünleşerek zümrenin takdirini kazanmış, sevilen bir insan olmasını sağlamıştır. Gelecekte de insanlık adına faydalı, pek çok kapsamlı projeyi hayatımıza kazandıracağına inanıyor ve kendilerine:
İyi ki varsın Huriye YILDIZ diyorum.

Levent Kandemir

Tema Tasarım |