LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 17 Nisan 2022

Azerbaycan Milletvekili Azerbaycanlı kardeşlerimizin ilk geri döneceği şehri açıkladı.

Musa Guliyev: “İlk göçkünler Zengilan ilinin Ağali köyüne yerleştirilecek…”

Azerbaycan Milletvekili Azerbaycanlı kardeşlerimizin ilk geri döneceği şehri açıkladı.

2022-04-17 Güncelleme: Nisan 17, 2022 23:12

“Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ülkedeki 2022 yılı sosyo-ekonomik durum, Karabağ ve Doğu Zengezur’daki inşaat ve kuruculuk çalışmaları, Ermenistan ile Azerbaycan sorunu ve bu sorunun çözümü hakkında konuşması ile ilgili fikir bildiren Azerbaycan Milletvekili Musa Guliyev Karabağ’da Azerbaycanlı kardeşlerimizin ilk geri döneceği şehrin ismini açıklandı…

Milletvekili’ne göre, Sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev işgalden kurtarılmış toprakların yeniden hayata dönmesi için yapılan kuruculuk çalışmalarına büyük önem veriyor:

“İlham Aliyev, bu yıl ilk göçkünlerimizin Zengilan ilinin Agali köyüne taşınacağını duyurdu. Agali köyündeki akıllı köy projesi tamamlanmak üzere.

İnsanların orada yaşaması için hemen hemen tüm koşullar var. Aynı zamanda Şuşa, Ağdam ve Fuzuli’de büyük çaplı inşaat çalışmaları yapılıyor. Fuzuli Havalimanı’nın açılmasının ardından bu yıl Zengilan’da bir havalimanı daha açılacak. Bu, işgalden kurtuluştan sonra bu topraklardaki ikinci havalimanı olacak. Şu anda büyük yol altyapı projeleri uygulanıyor. “dedi.

Azeribaycan kardeşlerimizin yaklaşık 30 yıldır sürgünde yaşadıklarını hatırlatalım. Ermeni işgali, 8 Kasım 2020’de Azerbaycan’ın muzaffer ordusunun şanlı zaferiyle sona erdi. Şuan Ermenileri tarafından enkaza haline getirilen topraklar yeniden hayat buluyor.

Ülker Fermankızı/VOİCEPRESS

Tema Tasarım |