LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 18 Mart 2022

Azerbaycanlı milletvekili Melihat İbrahimkızı Batı’yı ikiyüzlülükle suçladı…

“Batı, Ukrayna-Rusya ihtilafında ne kadar ikiyüzlü olduğunu bir kez daha gösterdi.” Bu sözler Azerbaycan-Türkiye parlamentolar arası ilişkiler…

Azerbaycanlı milletvekili Melihat İbrahimkızı Batı’yı ikiyüzlülükle suçladı…

2022-03-18 Güncelleme: Mart 18, 2022 07:31

“Batı, Ukrayna-Rusya ihtilafında ne kadar ikiyüzlü olduğunu bir kez daha gösterdi.” Bu sözler Azerbaycan-Türkiye parlamentolar arası ilişkiler çalışma grubu üyesi, milletvekili Melihat İbrahimgızı Karabağ zaferinde Türk Silahlı İnsansız Hava Araçlarına ‘katil insansız hava aracı’ manşeti atan Alman gazetesi “Bild”, aynı SİHA’ların Ukrayna’da ‘umut silahı’ olarak kullanılmasını yorumlarken söyledi.

Milletvekili Melihat İbrahimgızı’nın sözlerine göre, sadece Azerbaycan’a karşı değil, Türkiye’ye de özellikle Ortadoğu’da olan zulümden kaçan masum insanlara karşı tavrında da uluslararası kuruluşların ikiyüzlülüğü ortaya çıktı:

‘Azerbaycan, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini her zaman destekledi ve bugün de desteklemeye devam ediyor. Bu ayrı bir konu olsa da, yine de altını çizmek istedim. Ancak ikiyüzlü Batı Ermeni vandallarının, 2020 yılındaki 44 günlük Vatan Savaşı sırasında Gence, Berde ve Terter’de işledikleri terör ve savaş suçlarına karşı sessiz kaldı, kör ve sağır bir politika izledi.

Evet, Azerbaycan halkı Bayraktarı-SIHA için Büyük Vatan Savaşı’nın “Kahraman Gazileri” diyor. Bayraktar bugün nasıl Ukrayna halkının kurtarıcısıysa, Ukrayna’da Umut simgesiyse, zamanında Karabağ’da da aynı umudun simgesiydi. Batılı çifte standart kullanmadan herkese zamanında eşit davransaydı, bugün Ukrayna’da savaş olmazdı.

İşgalcinin bir milliyeti veya dini yok. İşgalci işgalcidir!

Batı, Ermenistan’ın 30 yıldır sürdürdüğü saldırgan politikaya gözlerini kapamasaydı, bugün pek çok saldırganın “işgal iştahı” olmazdı. Azerbaycan Türk dünyasında bir ailenin parçası olduğu için maalesef uzun yıllar çifte standartlara maruz kalmıştır. Batı’da, Amerika’da ve Rusya’da çok sayıda Ermeni yanlısı Ermeni işgalini görüp Ermeni’leri desteklemeseydi, bugün Ukrayna’nın işgali olmayacaktı.

Batı Ortadoğu’daki teröristleri, saldırıları ve katliamları zamanında durdursaydı, bugün Rusya-Ukrayna savaşı olmayacaktı.

Batı insanları sınıflandıramaz!

Batı ülkeleri sınıflandırmaz! Ortadoğu’dan Avrupa’ya kaçan mültecileri Akdeniz’de yok ettiler. Yardım etmediler. Akdeniz’i Batı Kan Gölü’ne çevirdi. İnsanlar ölüme terk edildi. Avrupa ülkelerinin Akdeniz’de yaptığı katliama neden sessiz kaldılar? Ermeniler Gence’yi, Terteri, Berda’yı hedef alıp sivilleri ve masum insanları öldürdükleri zaman Ermenistan’a karşı yaptırımlar uygulaması gerekiyordu.

Bu yüzden Avrupa böyle bir çifte standartlar üzerinden insan hakları hakkında konuşamaz! Böyle adaletsiz bir tavır alarak, ülkeleri dini ve etnik açıdan sınıflandırarak, yardım edilmesine veya aksine baskı altına alınması gerektiğine kafasına göre karar vermesi kabul edilemez! ”

Ülker Farmankızı/VOİCEPRESS

Tema Tasarım |