LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 18 March 2022

İyi ki varsın Ahmet Sedat YALTIRIK

Ülkemiz coğrafyasında, tarihi zenginliği ve konumuyla Anadolu’nun ilk yerleşim merkezlerinden biri olma özelliği olan, Mezopotamya ile Akdeniz…

Ülkemiz coğrafyasında, tarihi zenginliği ve konumuyla Anadolu’nun ilk yerleşim merkezlerinden biri olma özelliği olan, Mezopotamya ile Akdeniz Bölgesi’nin kesişme noktasında yer alan , birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihin her döneminde önemini korumuş, farklı uygarlıkların, kültürlerin, dinlerin bir araya gelerek birbirleri içinde sentezlendiği gizemli bir tarihe sahip, kültürel ve sanatsal alanlardaki popülaritesinin günümüze kadar korunmasını başarmış, ayrıca dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi, tarihi evleri ve etnik kökenlere sahip olsalar da ortak bir damak tadında buluşmuş ve günümüzün zengin mutfak kültürünün ortaya çıkmasında pay sahibi olmuş, tarihinde İstiklal Savaşı’nda şehir savunması adıyla tarihine Gazilik unvanını yaşatan, tarım, hayvancılık, ticaret, el sanatları ve enerji kaynakları ile ülkemizin ekonomi kaynağı sanayi şehrimiz GAZİANTEP 

İyi ki varsın yazı dizimizde; 

Enerji sektöründe başarıdan başarıya koşan, her başarısıödüllerle taçlandırılan duayen bir iş insanı Ahmet Sedat Yaltırık’a yer verdim. 

Ahmet Sedat Yaltırık; 16 Ocak 1960 yılında Gaziantep İslahiye’de dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğup büyüdüğü yerleşim merkezi İslahiye’de gerçekleştirdikten sonra, yüksek öğretim yıllarında sırası ile  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi (Lisans) ve Amerika Birleşik Devletleri New Port Üniversitesi’nde (Yüksek Lisans) tamamlayarak Wyeth Laboratuvarları A.Ş. şirketinde 5 yıl görev aldı. 

 Ahmet Sedat Yaltırık, Ülkemiz enerji sektöründe 1992 yılında kurulan perakende satışlar, ticari ve endüstriyel yakıtlar, madeni yağlar, depolama ve uluslararası ticaret konularında faaliyet gösteren ve 2002 yılında Koç Holding bünyesinde Koç Topluluğu ortaklığıyla doğan güç birlikteliği ve sinerji sonucu, Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe tüketicinin ilk tercihi olma hedefine ulaşan OPET Petrolcülük A.Ş.’de Madeni Yağlar Satış Pazarlama Müdürü olarak görev aldı. 

Ahmet Sedat Yaltırık ; 

OPET’in akaryakıt dağıtım sektöründe fark yaratan uygulamalarının, iyi ekipler ve işinin en iyisi güçlü profesyonellerin katkısı ile gerçekleştiğine dikkat çekerek, görev aldığım dönemde, tüm çalışma arkadaşlarımızla, sürekli öğrenme ilkemizle, ekibimizin gelişimine katkıda bulunuyor kurumsal olanaklar ve faydalarla gelişime, başarıya doğru yönlendiriyor, motive ediyor ve başarıyı ödüllendiriyorduk. 

Çalışanlarımızın mesleki bilgi ve becerilerinin yanı sıra davranışsal potansiyellerini artırma odaklı gelişim olanakları ile iş verimliliklerini sürekli yükseltmeyi ve kariyer olanakları sağlamayı amaçladık. Bu çalışmalarımızın takdir görmesi de doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi oldu. Ve bir müddet sonra OPET Petrolcülük A.Ş.’de ki görevimden ayrıldım, diyor. 

Ahmet Sedat Yaltırık ; 

1996 yılında, enerji sektöründe Sayın Süleyman Bölünmez tarafından %100 Türk sermayesi ile kurulmuş, döneminin Akaryakıt ve Madeni Yağ sektöründe ilklere imza atmış firması M Oil San. Tic. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 

M Oil San. Tic. A.Ş., enerji sektöründe dönemin pazar payı sonuçlarına bakıldığında rakipleri arasında en hızlı büyüyen şirketi oldu. Türkiye’nin küresel ölçekte stratejik büyümesine katkı sağlayan gelişmelere imza attık diyor ve ekliyor. M Oil San. Tic. A.Ş. ile olan birlikteliğim döneminde, sayısız başarıların mimarı olmaktan son derece kıvanç duydum, ifadelerini kullandı. 

 Ahmet Sedat Yaltırık ; 

YAPET firmasını kurarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Madeni Yağ ithalat ve ihracatı yapan firma, ayrıca dünyada en büyük 10 petrol firmasından biri olan ve dünya pazarlarına güvenilir ve çevreci enerji sağlanmasında lider bir kuruluş olan Q8 Kuwait Petroleum Corporation şirketinin lubricants ve yağ pazarı için ürünler üreten ticari markasının Türkiye Temsilciliğini yaptı.  

Ahmet Sedat Yaltırık , 

Türkiye’nin yeni nesil yakıt istasyonu, 50 yıllık köklü geçmişi ile Türkiye’de birçok “ilk”e imza atan İpragaz A.Ş. firmasının akaryakıt sektöründeki markası olan GO’da danışmanlık görevini halen sürdürmektedir. 

Dünyaya ve gelecek nesillere daha iyi bir gelecek bırakma anlayışı ve sorumluluklarının bilinci ile tüm çalışanlarının eğitiminde etkin rol alarak saygın bir marka olmanın gururunu yaşatmak adına firma ile birlikteliklerine devam ediyor. 

Ülkemiz coğrafyasında Sakarya, Düzce ve Bodrum merkezli ASY Petrolcülük A.Ş.’de halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini devam ettiren Ahmet Sedat Yaltırık, Bodrum merkezli olan işletmesinde işinin başında. Bodrum merkezli işletmede, doğup büyüdüğü gastronomi şehri Gaziantep kültürünün yaşatılması adına Gaziantep ŞİŞGO OCAKBAŞI’nı açtı. 

 İşletmede GO markası için çalışan özverili takımın ortak değerleri; ahlak, sorumluluk, adalet, kararlılık, değer bilme, saygı, olgunluk, alçakgönüllülük, olumlu yaklaşım, öz güven ve takım ça,lışması. Enerji sektöründe son derece umut vadeden bir ekip olduklarını ifade ediyor. 

Akaryakıt satış görevlisinden şirket müdürlerine kadar  tüm çalışanlarımız bu takımın bir parçası olup, yolların en saygın yakıt istasyonu olma hedefini gerçekleştirmek için çalışıyorlar. 

İşte bir enerji sektörü duayeni, sektörünün saygın değeri Ahmet Sedat Yaltırık’ı anlatmakla bitirmek mümkün değil. 

İyi ki varsın yazı dizimde belirli aralıklarla, belirli zaman dilimlerinde karşılaştığımız, diyalog kurduğumuz, hayatımızın olmazsa olmazı, sanayici, iş adamı, akademisyen, Sivil Toplum Kuruluşlarının saygın başkanları gibi sayısız değerlere yer verdim. 

Ama içlerinde öyle birisi vardı ki,
Kendisinin ne saati nede zamanı vardı. İnsanların sıkıntılı anında yanında olan, yardımsever kişiliği ağır basan. hayata anlam katmasını bilen ,girişimci ruhu ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına liderlik yapacak olan Ahmet Sedat Yaltırık ‘a başarılı çalışmalarından dolayı, 

 İyi ki Varsın diyorum . 

Levent Kandemir  

 

 

İlginizi çekebilir

Modelistlik Kursu Etütler

Modelistlik Kursu Etütler

Tema Tasarım |