LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 21 June 2023

İyi ki varsın İlknur AKKALP

İlk kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, yapılan araştırmalarda bulunan tarih-öncesi izler, şehrin insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği…

İyi ki varsın İlknur AKKALP

2023-06-21 Güncelleme: June 21, 2023 16:30

İlk kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, yapılan araştırmalarda bulunan tarih-öncesi izler, şehrin insanoğlunun yerleşik düzene geçtiği dönemlerde kurulduğunu göstermektedir. Savunma, endüstriyel, organize, MKE, Etibank gibi kamu sanayi kuruluşlarının ve bunlara bağlı fabrikaların içerisinde yer aldığı sanayisi ve bürokrasi adına devlet nezdinde Bakanlık Birimleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve özel sektöre ait holding ve işletim kurumları ile adeta ülkemizin can damarı… Nefesi olan ilimiz… Uluslararası Sanat ve Müzik Festivali’nin, bale, tiyatro, opera ve halk dansları düzenlemeleri ile hareketli bir sanatsal ve kültürel yaşama sahne olan, dinleyici sayısı hiç düşmeyen Filarmoni Orkestrası ile ünlenen, 23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümetinin merkezi… 13 Ekim 1923 tarihinde çıkarılan bir kanun ile Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti; ANKARA…

Bu yazı dizimde; iletişim, farkındalık ve çözüm yolları alanlarında uzman, çok sayıdaki kapsamlı projelerin mimarı, aynı zamanda Genç Girişim ve Yönetişim Derneği – GGYD ve BESİYAD üyeliği de bulunan bilge bir insana, İlknur AKKALP ‘ e yer verdim

27 Şubat 1981 yılında, fizyoterapist Ankara’lı bir anne ve Makine Mühendisi İstanbul’lu bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Eğitim yıllarının tamamında renkli diyebileceğimiz bir çehre var. Henüz İlk öğretim yıllarında jimnastik ve baleden mezun olarak, ilklere imza attı. İlk ve orta öğretim yıllarında sırasıyla, Ankara Yükseliş Koleji’, lise 1-2 Prof. Dr. Şevket Raşit Hatipoğlu, lise 3 ise Kaya Bayazıtoğlu lisesi var. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünü kazarak ,bu Üniversiteden 2005 Şubat Ayı’nda mezun oldu. Üniversite bitirme tezini, Marmara Denizi’nin Jeolojik gelişimi ve depremsellik özelliği konusu ile 97 puan alarak bölüm 9.’luğu ile bitirdi. 2002 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nda stajını tamamladı.

Eğitim alanında, matematik, geometri, müzik ve resim branşlarında başarılara ulaştı ve ödüller aldı. Bu zaman dilimlerinde aynı zamanda okulda kros-yüzme ve basketbol takımlarında yerini alıp okulun izci grubunda da boy gösterdi.

Üniversite ve sonrasında sanatçı yönünün ağır basması ile uzunca bir süre solist olarak sahnelerde yerini aldı. 2012 yılında da dört kişilik interaktif bir tiyatro topluluğunda sahne aldı.
2005 yılında “ T.C. Kadir Has Üniversitesi Aktif İşgücü Piyasa Programları Projesi Yeni Fırsatlar Programı’nın mülakatını kazanarak 3 haftalık hızlandırılmış eğitime katıldı. Kariyer yıllarında ilk start diyebileceğimiz sigortacılık hayatına ilk adımını atmış oldu

İlknur Akkalp; güçlü ve sağlam duruşunun yanında sahip olduğu özgüven, edindiği saygın konumu perçinleyerek, yakalamış olduğu başarıyı şahsıyla bütünleştiriyor. Çünkü o başarıyı, başarı da onu seviyor. Bu eğitim sırasında, her sigorta firmasında yer alan yöneticiler kendi markalarına dahil etmek için tanıtımlar yaptılar ve kendisi de Koç Allianz’ı tercih ederek 2005 yılının Ekim Ayı’nda İstanbul Beşiktaş Direkt Satış Ofisi’nde bireysel emeklilik uzmanı olarak işe başladı. Ailesin Ankara ‘ da bulunması sebebiyle ,2006 yılında ,Koç Allianz Ankara Bölge Müdürlüğü Direkt Satış Ofisi’ne geçis yaptı.

2006 yılında geçirmiş olduğu talihsiz bir trafik kazası nedeniyle 2007 yılına kadar sektöre devam edip, sonrasında bağlı olduğu sektörden ayrılıp kendi mesleği olan mühendisliğe dönme kararı aldı.
2008 sonralarına kadar Coğrafi Bilgi Sistemleri Mühendislik ve Eğitim Ltd. Şti. ESRI Türkiye Şirketi’nde jeoloji mühendisliği & iş geliştirme sorumlusu ve GIS uzmanı olarak görev yaptı.

Bu sırada da ;

  • Introduction to Arc GIS I and II
  • 3D Analyst and Spatial Analyst
  • ÇOMÜ – UZAL Bahar Konferansları “ e-devlet sürecinde CBS Tabanlı Standartlar, Kullanım Alanları, Uygulamaları”
  • ESRI Kullanıcılar Grubu Konferansı
    Eğitim ve konferanslarda yer alıp; düzenleme ve hazırlık aşamalarında bulundu.

2008 yılında Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.’den gelen bir teklifle tekrar sigorta sektörüne bireysel emeklilik uzmanı olarak dönüş yaptı. Kader bi şekilde sigortacılık sektöründe olması gerektiğini söylüyordu O’ na. Ne yaparsa yapsın sigortacılığın önemini tüm insanlığa doğrusu ile birlikte aşılamak istiyordu. Öyle de oldu.
2011 yılının sonlarına kadar bu firmada çalışıp; bölge quarter-ay-yıl birinciliklerine hem ape hem tahsilat olarak imzalar attı. 2011 yılının sonlarında, Aegon Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nden gelen teklif üzerine 2014 yılına kadar; özel birikim danışmanı ve ekip yönetmeni olarak hizmet verdi.
Bu sırada eğitimcini eğitimi, BIRKMAN Reaching Further, satışta başarı eğitimi ve satış teknikleri-vücut dili eğitimlerini alarak başarılarına başarı kattı. Ve sonrasında yöneticilik zamanlarında danışmanlarına; almış olduğu bu değerli bilgilerle ilgili eğitimler verdi.

Başta kadın girişimciliğini arttırmak olmak üzere, hayata geçirdikleri birçok projeden kendisini en etkileyen projelerin gençlere ve onların eğitimine ve kişisel gelişimine katkı sağlayan projeler olduğunu her daim dile getirmiştir. Ülke genelinde sosyal ve ekonomik ilerlemeye katkı sağlayacak en önemli konulardan birinin kadınların hak ettiği değerde ekonomiye katılması olduğunu savunan Akkalp , sadece kendi şirketlerinde değil, Sosyal sorumluluk dernek faaliyetlerinde de kadın istihdamının arttırılmasına yönelik halen ,gayret göstermektedir.

2014 yılında tekrar almış oldugu radikal kararlar ve özel sebeplerden dolayı tekrar sektörü bırakmak zorunda kaldı ve Erkom Kompresör Makine İmalat Sanayi Tic. Ltd. Şti’de müşteri ilişkileri ve iş güvenliği sorumlusu olarak işe başladı. Firmasında; aynı zamanda, hem sigortacılık deneyimini , hem de mühendislik deneyimini entegre ederek , teklif hazırlama, servis kontrolü, müşteri ilişkileri, tüm sigortaları ve iş güvenliği kontrolünden sorumlu oldu.

Sigortacılık kariyer hayatında onu asla yalnız bırakmıyordu , 2017 yılında NN Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nde Direkt Satış Ofisi’nden gelen teklifle satış müdürü unvanı ile mesleki kariyerine geri dönüş yaparak ,2018’e kadar hem ekip yönetimi hem de eğitimlerden sorumlu olarak devam etti.
2018 yılı benim yılım oldu ve ekliyor ; 2018 Mart ayında değerli iş ortağım dediği , Mehmet Akif Gürleyen ile birlikte AKGÜR Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti’ni kurdu. 2018 Temmuz ayında ise ortaklığı bitirip AKGÜR Sigorta’nın tek yetkilisi olarak hayat, sağlık ve bireysel emeklilik konuların hizmet vermeye devam etti.

2019 yılında NN Hayat ve Emeklilik’i de bünyesine dahil ettikten sonra , Vienna Life Insuranne Group ve NN Hayat Emeklilik firmalarının yetkili acentesi olarak halen hizmet vermekte.
Acente olarak NN Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nde Bireysel Emeklilikte 2020 yılı Ankara Bölge BES Satış Kalitesi Birincisi ve Tamamlayıcı Sağlık Ankara Bölge 2020 yılı 2.’si olarak büyük başarılara imza attı.
Bu süre zarfında müşteri ve hizmet kalitesini aynı saflarda tutarak iş sevgimi bununla harmanlayarak sigortacılık serüvenime devam ediyor.

İlknur Akkalp ;
Herkesin işini aşkla yapması gerektiğine inanıyorum diyor ve ekliyor ,dönüp dolaşıp sigortacılık mesleğine geri dönüş yapmamın bir sebebi olduğunu düşünüyorum ve herkese bu sigortacılık kavramını en iyi şekilde aşılamak istiyorum. Diyor.

Bir kadının başarısının, hayallerinin peşinden koşmasının büyük önemine inanan biri olarak genç dostlarımız başta olmak üzere mesajım şudur ki hayallerinizin peşinden gidin diyen
İlknur Akkalp’ in sektörel bağlantıları ve alanındaki üstün performansı, Sivil Toplum Kuruluş platformundaki dostlukları çerçevesinde saygın ve kararlı duruşu her daim örnek olmuştur. Onun bu kararlı ve istikrarlı duruşu hem mesleki hem de çeşitli meslek dallarından almış olduğu sayısız sertifikası ve ödülleri sayesinde kendilerini, kariyer yaşamında bir adım da öne taşımıştır.
Sektöründe ,profesyonel deneyimli ve etkili kadroları ile birlikte bölgesel ve uluslararası sundukları yüksek kalitede hizmetler ile iş dünyasındaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerine VIP düzeyde hizmet vermekteler.

“Mutlaka ve mutlaka sizi heyecanlandıran ve sevdiğiniz işi yapın. Bu zaten sizi başarıya götürecek olan ilk adımdır. Ve o sevdiğiniz işinizde çok çalışın, yılmayın. Bunun karşılığını mutlaka alacaksınız,” demekte olan değerimize

Ülkesine olan sevgisi, farkındalık yaratan girişimci ruhu ve kurumsal yönetim anlayışı, yardım sever kişiliği, Yönetim – Strateji belirleme alanında yaratıcılık özelliği, bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması, gelecekte de hem yurtiçi hem de yurtdışında kaynağı insan olan, faydalı çoğu kapsamlı projeleri yaşama kazandıracağını biliyor ve kendilerine,

“İyi ki varsın İlknur AKKALP diyorum

Tema Tasarım |