LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 15 February 2023

İyi ki varsın Bülent Köstek

İyi ki varsın Bülent Köstek Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan ve ülkemizin Doğu Anadolu Yukarı Fırat…

İyi ki varsın Bülent Köstek

2023-02-15 Güncelleme: February 15, 2023 08:09

İyi ki varsın Bülent Köstek

Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan ve ülkemizin Doğu Anadolu Yukarı Fırat bölümünde bulunup ayrıca, Altıntepe’de yer alan Urartu kalıntıları şehrin tarihi hakkında fikir veren,tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan önemli bir yerleşkemizin, iklimi, coğrafyası, yukarıda saydıklarımız dışında dağcılık, kampçılık, trekking gibi doğa sporları için de gayet uygun ,cirit oyunu başta olmak üzere, gelenek ve göreneklerine bağlılığını asırlardır devam ettiren… Anadolu’da birçok efsaneye tanıklık eden, tarihsel dokusunda evliyalar beldesi, yiğitler diyarı; Erzincan

“İyi ki Varsın” yazı dizimizde, yiğitler diyarı 21/09/1974 Erzincan Refahiye doğumlu, ancak 4 yaşından bugüne İstanbul Tuzla ‘ da eğitim hayatına devam eden bir soluğa, iş yaşamındaki (Dijital dönüşüm, İnşaat,tasarım ve tekknoloji Yönetimi ve Planlama – Geliştirme) alanlarında faaliyet gösteren ESDEMİR Makine de Otomasyon ve Teknik Müdür olarak görev alan evli ve 2 kız çocuk Babası, Bülent Köstek’ e yer verdim.

Bülent Köstek ; “Okulda öğrendiklerim mesleki anlamda olup, uygulamalı değildi. Ben tüm öğrendiklerimi yaşamımdan aldım, yapacaklarımı önceden tasarlıyordum. Ancak içimde hep bir girişimcilik ruhu vardı. Deneyimlerimi inşaat sektöründe köklendirdim. Türkiye inşaat ve teknolojik tasarımlarla sektöründe yaklaşık 30 yıllık bir geçmişim var. Sektörde sayısız hizmetlerde bulundum. Diyor ve ekliyor.

“Kurumsal olan ESDEMİR firmamızda; yönetim, proje ve planlama yeterliliği gelişmiş profesyonel ekiplerin oluşturduğu bir yapıya sahibiz. Piyasa araştırmaları yapan, pazar ihtiyaçlarına göre mamul ve hizmet projeleri üreterek gerekli finans kaynaklarını sağlayan bir iş geliştirme ekibimiz var,” diyor. Bu özverili çalışma ve gayretlerini, önümüzdeki dönemde gerçekleştirecekleri yatırım ve istihdam odaklı hem yurt içi hem de yurtdışı bir takım projelerinde endüstri ve sanayi alanındaki hamlelerinin sinyallerini vermektedir. Doğup büyüdüğü memleketi Erzincan‘a olan sevdası kesintisiz devam ediyor. Memleketini ziyaret etmeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor. O memleketine, memleketinin insanı da bu yaşam sevdalısı, iş insanı adamı Bülent KÖSTEK’ e olan hayranlığını gizlemiyor. Bütün bu yatırım, istihdam, çalışma azmi, kararlılık ve ortak akılla iş görme gibi vasıfları üzerinde toplayan firmada başarılı bir çalışma hayatı var. Gönüllü arama kurtarma gönüllü Türk Kızılay’ı kan bağışçısı ve Tuzla Erzincanlılar Dernek yönetiminde olması ile de ülkesine aşık, memleketi olan Erzincan sevdalısı, yöresinde profesyonel vasfını üzerinde taşıyan ve yurt içerisinde gerçekleştirdiği özverili çalışmaları ile şirketlerini temsil kabiliyetine haiz, yönetim tarzı, karakteristik duruşu, yardımsever tutumunun yanı sıra yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile kıvanç kaynağı .
“Güçlülük kazanılan bir şeydir. Kimse sana o gücü vermiyor. Sen kendin tecrübeleri yaşadıkça güçleniyorsun, kendine güvendiğin için güçleniyorsun ve sonunda kendine o kadar güveniyorsun ki hiçbir şey beni yıkamaz, yıldıramaz, ben neysem oyum noktasına geliyorsun. Ve korkusuzlaşıyorsun. Bence güçlü olma hissi korkusuzluktan gelir. Ben bu düsturu yaşadığım Anadolu genetiğini taşıdığım için, korkusuz olduğumu düşünüyorum.” Diyerek başarının sırrının güvenden geldiğini savunuyor.

Koç Holding Kurucusu Sayın Vehbi Koç’un ‘Ülkem varsa ben de varım’ sözünden yol çıkarak ,bugün verdiği hizmetlerin, yarının Türkiye’sinde, geleceğin dünyasında bizim şu an amaçladığımız hedeflerimizi ve inançlarımızı her bir bireye anlatmaya sürdüreceğiz. Diyor

Biliyoruz ki Bülent Köstek , başarılarının hemen hepsinde, azim ve dirayetinin sonucunda olduğunun idraki içerisinde, İnanıyoruz ki yeni ve daha büyük başarılar için hizmetlerine devam edecek, Ülkesine olan sevdası, girişimci ruhu, yardımsever kişiliği, sektöründe yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması, gelecekte de insanlık adına faydalı çoğu kapsamlı projelerin hayata kazandıracağını biliyor ve kendilerine, “İyi ki Varsın Bülent Köstek diyoruz.

Levent Kandemir

Tema Tasarım |