LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya 23 Mayıs 2022

Kazakistan’ın yeni Ankara Büyükelçisi Türk Devletleri Teşkilatı Sekretaryasını ziyaret etti

Kazakistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki yeni Büyükelçisi Sayın Yerkebulan Sapiyev, 21 Mayıs 2022 tarihinde Türk Devletleri Teşkilatı’nın İstanbul’daki…

Kazakistan’ın yeni Ankara Büyükelçisi Türk Devletleri Teşkilatı Sekretaryasını ziyaret etti

2022-05-23 Güncelleme: Mayıs 23, 2022 21:41

Kazakistan Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki yeni Büyükelçisi Sayın Yerkebulan Sapiyev, 21 Mayıs 2022 tarihinde Türk Devletleri Teşkilatı’nın İstanbul’daki merkez ofisini ziyaret etti.

TDT Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, Büyükelçinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifadeyle, Sayın Büyükelçinin Kazakistan ile Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerine yeni bir ivme kazandıracağını umduğunu belirtti.

Baghdad Amreyev, Yerkebulan Sapiyev’e yeni görevinde başarılar dileyerek,  kendisine tam desteğini bildirdi.

Genel Sekretere sıcak misafirperverliği için şükranlarını sunan Büyükelçi Sapiyev, Genel Sekreter önderliğinde TDT Sekretayasının Türk Dünyasının birlik ve beraberliğinin güçlendirilmesindeki çabalarının önemini vurgulayarak, Ankara’daki Kazak Büyükelçiliğinin Türk işbirliğini daha ileri seviyelere taşımak için yapılan çalışmalara her türlü desteği vermeye devam edeceğini ifade etti.

Genel Sekreter ve Büyükelçi, Cumhurbaşkanı Sayın Kassym-Jomart Tokayev’in son derece başarılı geçen Türkiye ziyaretinin, sadece Kazak Türk ilişkilerinin yeni bir stratejik ortaklık seviyesine yükseltilmesine değil, aynı zamanda Türk Devletleri Teşkilatı çerçevesinde çok yönlü işbirliğinin genişletilmesine de katkıda bulunduğuna inandıklarını ifade ettiler.

B. Amreyev ve Y. Sapiev, Teşkilatın çeşitli alanlarda devam eden faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundular ve Türk işbirliğine yönelik ortak gündemin daha yakın bir koordinasyonla sağlanması konusunda mutabık kaldılar

Tema Tasarım |