LONDON WEATHER
Ana Sayfa Ekonomi, Gündem 16 January 2022

DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri sahiplerini buldu

DEİK tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri” yapılan törenle sahiplerini buldu. Toplamda 6 kategoride…

DEİK tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri” yapılan törenle sahiplerini buldu. Toplamda 6 kategoride 12 ödülün verildiği törende ödül kazananlar ise ödüllerini DEİK Başkanı Nail Olpak‘ın elinden aldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İş Konseyleri Performans Değerlendirme Sistemi kapsamında 2021 yılının Ticari Diplomasinin en iyileri belirlendi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri kapsamında “Sponsorluk ve Bütçe Yönetimi”, “Üye İlişkileri ve Kazanımı”, “Medya Görünürlüğü”, “Paydaşlarla İlişkiler”, “Yürütme Kurulu Süreç Yönetimi”, “Hedef Gerçekleştirme”, “Üstün Performans” olmak üzere 6 kategoride 12 ödül sahibini buldu. Törene DEİK yönetim ve denetim kurulu ile DEİK iş konseyleri başkanları katılırken, ödüller ise DEİK Başkanı Nail Olpak’ın elinden sahiplerine verildi.

AB çalışmaları kapsamında Tam Üyelik ve Gümrük Birliğinin Güncellenmesi ile alakalı açıklamalarda bulunan Olpak, “Yeşil Mutabakat ve “2053 yılında Sıfır Karbon” önemli bir başlığımız. Almanya İş Konseyimiz yeni bir grup ile Lobi faaliyetlerini sürdürmeye başladı. Sırada, daha önceden ilan ettikleri üzere, Birleşik Krallık ve Fransa İş Konseylerimizin Stratejik İletişim çalışmalarına başlamaları var. Bana göre sonraki adım olarak Rusya, Hindistan, Japonya İş Konseylerimizin stratejik iletişim çalışmalarını yapmasını bekliyoruz. En çok dış ticaret açığı verdiğimiz Asya-Pasifik Bölgesindeki İş Konseylerimizle kurduğumuz ASEAN Çalışma Grubunu, RCEP gündemimizle birleştirdik. Çin’in Kuşak ve Yol girişiminin ülkemiz açısından riskleri ve kazanımları üzerinde çalışıyoruz. Son başlığımız, Diaspora Çalışmalarımız. Küresel siyasette yaşanan gelişmeler, uluslararası arenada güçlü diasporaya sahip olmanın önemini bir kez daha gösterdi. Dünya Türk İş Konseyimiz (DTİK) gibi sivil inisiyatifle yürütülecek diaspora çalışmalarının çok önemli olduğuna inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Tema Tasarım |