LONDON WEATHER
Ana Sayfa Türkiye 18 February 2022

İyi ki varsın Ali Sami FIÇICI

Tarihi dokusunda, arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde, antik kentler ve  limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar,…

Tarihi dokusunda, arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde, antik kentler ve  limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve akarsuları ile  “Türk Rivierası” adını almış, deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği , Akdeniz’in en güzel ve temiz kıyılarına sahip, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, uluslararası ödül sahibi marinası, geleneksel mimarisi ile şirin bir köşe oluşturan Kaleiçi ve modern mekanları ile güzel ülkemin  en önemli turizm ve  Endüstri Fuar kenti ANTALYA

İyi ki varsın yazı dizimde , Enerji Sektörü başta olmak üzere , network ’ünde sayısız  İletişim ve İnsan Kaynakları, Tehlikeli Maddeler ,Güvenlik Danışmanlığı   alanında başarılara imza atmış Kurumsallık Konularında Ülkemizi en iyi temsil yeteneğine sahip bir değer evli ve 3 çocuk Babası Ali Sami Fıçıcı ya yer verdim .

Ali Sami Fıçıcı 1985 Antalya doğumludur. Öğrenim yıllarında doğup büyüdüğü şehir Antalya’ nın  önemi büyük. Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olmasının ardından Anadolu üniversitesi işletme bölümünden mezun oldu. Onun hedefi ciddi anlamda büyük olacaktı. Çünkü idealinde, hep Kurumsal yaşam tarzını benimsemesinin ardında ki gerçek ile birlikte , kendisini ticari hayatın tam da içerisinde buldu. 2007-2008 yılları arasında Alüminyum sektöründe çalıştı.

2007 yılında başlayan bireysel alanındaki becerileri tam anlamı ile 1 yıl kadar devam etti.

2008 yılında bütün sektörler arasında yardımcı ve gerekli bir kaynak olarak öne çıkan Enerji Sektöründe yer almak onun için kaçınılmazdı.

Temel BİRİNCİOĞLU tarafından, 1991 yılında Akdeniz’in incisi Antalya da temelleri atılmış, Antalya 260 ton, Denizli 200 ton depolama kapasiteleri ile, tüp dolum ve lpg oto gaz ikmal tesisleriyle Ülkemizin Ulusal Dağıtım Şirketi ANT GAZ  LPG Sektöründe  Ulusal olmasının yanında, AKÇAGAZ,TRABZONGAZ Dağıtım Firmalarının da bir araya gelerek, GRUP ŞİRKETLERİ ‘ nin de ayrılmaz parçası olmuştur .

Ali Sami Fıçıcı ;

Enerji Sektörüne 2008 tarihinde Muhasebe Departmanı ile  merhaba dediğim ANTGAZ ‘ sayesinde sektördeki insanları ve Enerji Bileşenlerini  tanıma ve anlama imkanı buldum. İnsanlara ve şirketlere faydalı bir iş yaptığımı düşünerek mutlu oldum. Bu işin bana öğrettiği yöntemler sayesinde Türkiye’nin En büyük markasına destek verdiğim gibi, kendi fikirlerimi de etkili bir şekilde anlatmanın yollarını keşfettim. Ben uzun yıllardır enerji sektöründe çalışmaktan gurur duyuyorum. Şu anda ANTGAZ ‘ da Genel Müdür olarak görevimi sürdürüyorum  ve bu işi yapmaktan son derece onur duyuyorum .  Sektörün ve Firmamın bana bu imkanı vermesinden ötürü, kendimi hep çok şanslı hissettim diyor.

Ali Sami Fıçıcı ; üretim ve iş verimliliği açısından ortaklık kültürünü  “Enerji Sektöründe” başarmıştır. Doğduğu coğrafyaya minnet borcunu ödemek adına doğduğu ilçede ortaklık kültürünü yerleştirerek. “Akdeniz’in incisi Antalya ve bağlı olduğu  hinterlandında LPG-OTOGAZ ve TÜPLÜ segmentinde ” Uzman kadro anlayışının birlikteliğini kurmuş ve oluşturmuş olduğu ekip ile bölgenin ve ülkemizin Enerji Yapılanması  olan ANTGAZ ‘ ın fedarı ifteharı olmuştur.

2007 yılında LPG sektöründe ANTGAZ ile başlayan başarılarla dolu iş yaşamında, 2017 yılında “ADALYA ADR” isimli kurduğu , Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ile devam etti.  T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vermiş olduğu Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Kuruluşu yetki belgesini ( TMGDK ) alarak Antalya, Burdur, Isparta ve Afyon illerinde Danışmanlık hizmeti ile beraber ,

Ali Sami Fıçıcı’nın  2015 yılında Tehlikeli Maddeler Güvenlik Danışmanlığı Sertifikası bulunmakla beraber, Firma ; ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için gerekliliklerin detaylandırıldığı, uluslararası bilgi güvenliği yönetim standardının entegre edilmiş şekilde 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu KVKK Dokümantasyon kurulumu ve bir çok, Uluslararası Belgelendirme, ISO yönetim sistemleri danışmanlığı ve belgelendirme yapmaktadırlar. 

Ali Sami Fıçıcı’nın ,

Bitip tükenmek bilmeyen  enerjisi, çalışkanlığı, dürüstlüğü , güçlü iletişim ve empati yeteneği sayesinde ekip ruhunu da ön plana çıkararak, sektördeki saygın ve kararlı duruşu , samimi tavırları ve zengin deneyimleri için kendilerine teşekkür ederek, bundan sonraki iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam kalitesi diliyor,

İyi ki varsın Ali Sami Fıçıcı diyorum.

Levent Kandemir

 

 

 

Tema Tasarım |